Pse Amerika ndërhyri në Afganistan dhe Kush e shpiku Terrorizmin? (Fakte Tronditëse)

Para viti 1980, Afganistani prodhonte 0% të opiumit në botë. Pasi SHBA/CIA mbështeti fitorën e Muxhahedinëve në luftën Sovjetiko-Afgane, nga viti 1986 është prodhur 40%...

Erdogani, El-Sisi dhe dyfytyrësia e Perëndimit

Atmosferë funerali u lëshua mbi metropolet perëndimore pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve parlamentare në Turqi, të cilat në mediet perëndimore gjerësisht u përshkruan...

Misionarët në Kosovë dhe arsyet e konvertimit të Muslimanëve Kosovarë

”T’i marrim fëmijët e muslimanëve dhe t’i sjellim në vendet tona, kështu t’i ushqejmë me kulturën tonë, e pastaj t’i kthejmë në vendin e...

Shkaqet e fuqizimit te Sufizmit ne periudhen e fundit te Perandorise Osmane dhe devijimet...

Shkeputur prej pjeses se faktoreve qe ndikuan ne renien e Perandorise Osmane prej librit “Ngritja dhe renia e Perandorise Osmane” te nje prej historianeve...

Pse refugjatët spo shkojnë në Arabi?

Debati që po bëhet këto ditë, kur tema refugjatëve është bërë trend global është se ku janë vendet e Gjirit? Pyetje me të drejtë,...

Kujdes: Hadithi “Biseda e Pejgamberit (salallahu alejhi ve selem) me shejtanin” i trilluar

Esselamu alejkum we rahmetullah ! "Hadithi "Biseda e Pejngamberit (salallahu alejhi ve selem) me shejtanin" është një tregim i përhapur te njerëzit dhe kohe pas...

Masakra e Bihorit në “Natën e Bozhiqëve” viti 1943 (mbi 4.628 banorë shqiptarë janë...

Masakra e Bihorit në Natën e Bozhiqëve të 1943tes. Mbi 4 628 banorë shqiptarë janë vrarë, therur, dhe masakruar në forma të ndryshme forcat...

Marrëdhëniet e politikanëve shqiptarë me fenë dhe simbolika e vizitës së përfolur të Nishanit...

Vizita e presidentit Nishani në dy Vendet e Shenjta të Islamit përbën një zhvillim të rëndësishëm për nga pikëpamja politike e diplomatike për Shqipërinë...

Kriminaliteti dhe ndikimi i hënës së plotë.

shkruan: Mr.sci. Saad R.GASHI, Mitrovicë Qysh nga kohërat e lashta është i njohur fakti se hëna ka ndikim në njeriun. Kështu që, me kalimin e...

Mite dhe realitete të Haremit

Leslie P. Pierce Fragment i shkëputur nga libri i Leslie P. Pierce, Haremi Perandorak (Shtepia botuese Logos-A, 2015). Ne në Perëndim jemi trashëgimtarë të një tradite...

Na ndiqni

170,120NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...