Berat Buzhala bashkë me Arbana Xharrën edhe sot ia marrin napër gojë emrin Hoxhës...

Gazetarët Arbana Xharra bashkë me Berat Buzhalen edhe sot kan gjetur kohë t'ia marrin napër gojë emrin e të madhit Hoxhë Shefqet Krasniqi, ata...

Fjalët e Kim Mehmetit po dalin për çdo muaj, por a ka kush i...

Para disa viteve në një pyetje provokative nga një gazetarë Maqedonas shkrimtari Kim Mehmeti i është përgjigjur ashtu si e meritoi gazetari, Në pyetjen se...

Serbët fillojn kolonizimin e Mitrovicës e RTK-ja na flet për "Islam Radikal"

Përderi sa veriu po coptohet nga Kosova jonë nga Serbia RTK-ja dhe media tjera të ndryshme në Prishtinë vazhdojn ti japin pompezitet "Islamit Radikal"...

Tv 21 M mbledh Islamofobat e Maqedonisë në Shkup

Sa të kujdeshëm paskan qenë drejtuesit e Tv 21 gjat ftesave për hapjen solemne të televizionit më të ri në Maqedoni (Tv 21), shumë...

Kur Kallashi më nuk sjell klikime, vazhdojmë me myslimanët

Shumë portale që e mbajnë veten për laike duke mos postuar shumë lajme që vijnë nga sferat e besimit, e konkretisht nga myslimanët, kohëve...

Kosova ka akoma problem me rrymën, ndërsa mediat e Prishtinës i përqeshin Arabët

Përderi sa shtetet Arabe ecin para dhe nuk e njohin ku gjindet Kosova, disa media Islamofobe të Prishtinës nuk ndalen së fyeri popullin Arab...

Femra shqiptare është kafshë, ajo ma hanë!

Parlamentet shqiptare si në Shqipëri dhe në Kosovë, janë bërë arenë sharjesh e fyerjesh që me të drejtë meritojnë të quhen programe për të...

Raport: Lista e zezë e faqeve islamofobe shqiptare on-line

(Lista e zezë e faqeve islamofobe on-line- si dhe një përmbledhje të shkurtër mbi termin dhe kohën e shfaqjes së këtij termi.) Në vijim do...

Mbahuni myslimanë, kohë arrestimesh!

Deklaratat bombastike të ministrit të brendshëm të Kosovës, Skënder Hyseni në lidhjen me terrorizmin dhe situata politike aktuale në Kosovë, bënë që myslimanët e...

RETRO-2015: BFI-ja qëndroi ballë dhe u forcua ende më shumë edhe përskaj tentimeve për...

BFI-ja qëndroi ballë dhe u forcua ende më shumë edhe përskaj tentimeve për ta lëkundur Bashkësia Fetare Islame e Republikës së Maqedonisë kishte një...

Na ndiqni

170,022NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...