Banka për Biznes vjedh nga xhirollogaritë e klientëve

Mbi 270 mijë euro dyshohet se u janë vjedhur klientëve në Bankën Për Biznes në Kamenicë  nga drejtori i degës së kësaj banke, Agim...

Publikohet raporti i përmbushjes së obligimeve për zbatimin e MSA-së

Grupi për Studime Juridike dhe Politike do të prezantojë sot raportin e titulluar:“Vlerësimi i punës së institucioneve të Kosovës në përmbushjen e obligimeve për...

Ulet përqindja e mallrave serbë, rritet ajo nga Shqipëria

Që nga vendosja e masave të reciprocitetit, Serbia nuk po arrin të kthejë të njëjtin eksport të prodhimit në Kosovë. Zyrtarë të Doganave të...

Aviacioni turk vazhdon të shënojë rritje

Ministri i Transportit, Detarisë dhe Komunikacionit, Lutfi Elvan tha se sektori i aviacionit, i cili vitin e kaluar theu rekorde në çdo fushë, të...

Ekspertët: 108 vende të rrezikuara nga kriza e borxheve

Në raportin mbi borxhet 2016 ekspertët përmendin 108 vende, ndër to edhe Shqipëria, Serbia e Kroacia, si të rrezikuar nga kriza e borxheve. Në...

Oda Gjermani-Kosovë: Të hetohet i gjithë privatizimi, të vihet drejtësia në vend

Një kërkesë tronditëse për privatizimin vjen nga dhoma ekonomike Gjermani-Kosovë, e cila kërkon rishikim e tërë procesit të privatizimit nëpërmjet hetimit të tij. “Oda...

Rritje globale e prodhimit të gazit natyror, Rusia eksportuesja më e madhe

Në raportin vjetor të kompanisë British Petrol (BP) theksohet se vitin e kaluar në botë është tregtuar me gjithsej 704.1 miliardë met kub gaz...

Kompania gjermane Wintershall dhe Irani memorandum për studimet rreth naftës

Rokneddin Javadi, drejtor i NIOC-së dhe drejtori ekzekutiv i Wintershall, Mario Mehren të martën nënshkruan marrëveshjen në kryeqytetin iranian, në Teheran. Kompania gjermane Wintershall dhe...

Japonia i dhuroi Kosovës 43 kamionë për mbledhjen e mbeturinave

Qeveria japoneze ia ka dhuruar Kosovës 43 kamionë për mbledhjen e mbeturinave. Të martën paradite, në terminalin doganor në Han të Elezit, ka arritur...

Fenomeni i vjedhjes me centë shqetësues

Në tregun e Kosovës, mijëra produkte mbarojnë me shifrat 99 centë, nga të cilat 1 centët e mbetur, rrallëherë kthehen te konsumatori. Në raste...

Na ndiqni

169,527NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...