E frikshme, robotët po mbysin njerëzimin

Robotët në të ardhmen mund të kërcënojnë seriozisht jetën dhe sigurinë e njerëzve paralajmërojnë shkencëtarët. Në ditët e sotme vërtet që robotët ecin me vështirësi...
video

Fabrika moderne e shpezëve

Bujqësia e shpezëve do të thotë rritja dhe mbarështimi i llojeve të ndryshme të zogjve vendas për qëllime prodhimi mishi, vezëve dhe pendëve. Kjo...

Ekspertёt zbulojnë probleme tek sistemi i sigurisë së kompjuterëve dhe smartfonëve

Kompjuterё, smartfonё apo servera kanё nё mbarё botёn mikroprocesorё. Dega e teknologjisё po punon me intensitet pёr t'i bёrё mё tё sigurtё kompjuterёt, smartfonёt...

Mbi 30 milionë telefona me NFC

Vitin e kaluar shumë telefona të mençur mobil të cilët mbështesin teknologjinë e pagesave mobile, NFC, janë lansuar në treg, dhe tani një raport...

A e dini kuptimin e logos së BMW’së?

BMW është një prodhues i automobileve, motoçikletëve dhe motorëve gjermanë, që gjendet në në München. Fillimisht ishte kompani aeroplanesh. Pas përfundimit të Luftës së Parë...
video

Shiko se si qelizat e bardha të gjakut sulmojnë një krimb parazit (Video)

Qelizat e bardha të gjakut sulmojnë një krimb parazit. Bakteret duke u gjuajtur poshtë brenda venave tuaja. Në këtë video, të prodhuar në bashkëpunim me...
video

Kalashnikov shpalos makinën elektrike të fluturimit

Është mundësuar nga një grup prej gjashtëmbëdhjetë helikave, aplikimet e saj mund të përfshijnë zbulimin, komunikimin dhe detyra të tjera./Kumti.com https://www.youtube.com/watch?v=UR6K6hARevo

Si ta “shëroni” varësinë nga telefonat e menqur

Varësia nga telefonët e mençur(smart) është gjë vërtet e pranishme dhe me siguri edhe ju mund të jeni të prekur. Frontrange.com organizoi një sondazh në...
video

Sa herë që hasni në sfida, mos e harroni këtë (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=UhCw4tqNLYM

Ja metoda se si ta zbuloni se kush po ju telefonon me numër privat...

Të gjithë bezdisemi nëse na telefonojnë pa numër. Dikush, i cili nuk ka as emër dhe as figurë, por që i bie telefonit tuaj...

Na ndiqni

170,678NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Si t’i shpëtoni jetën një fëmije nëse po mbytet

A e dini se një fëmijë vdes çdo pesë ditë nga mbytja me ushqim dhe më shumë se 80% e prindërve nuk kanë absolutisht...

Si t’i dalloni vezët e freskëta

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për...

Ju kanë ftuar në intervistë pune? – Mos i lini pa bërë këto 5...

Krahas praktikimit të shtrëngimit të duarve apo asaj që po planifikoni të vishni në një intervistë pune, me shumë rëndësi është edhe ajo që...