TREGIME MËSIMDHËNËSE – Babi, nuk të shoh!

TREGIME MËSIMDHËNËSE - Babi, nuk të shoh! Një natë shpërtheu zjarri në kuzhinën e një familjeje. Ndërsa zjarri përhapej gjithandej, prindërit dhe fëmijët vrapuan jashtë...

Telefonata e rëndësishme

Mu desh të udhëtoj për një punë për tre ditë dhe posa mbërrita në shtetin tjetër mora t’i telefonoj dhe ta rehatoj bashkëshorten dhe...

Me jepni nje dhimbje, t'u jap nje kryeveper

Një herë e e një kohë, jetonte një molusk i vogël dhe i bukur në thellësinë e errët të oqeanit. Ai qëndronte mbi rërë...

Plaka muslimane dhe ateisti

Një grua e moshuar jetonte vetëm, nuk kishte të afërm dhe ishte e varfër. Përreth saj nuk kishte askënd t’i ndihmonte përveç një fqinji...

Rrëfehet se një arabe njëherë e kishte marrë një ujk këlysh…

Rrëfehet se një arabe njëherë e kishte marrë një ujk këlysh, e kishte edukuar, e kishte ushqyer atë nga qumështi i cjapit të saj,...

Polemika e ujkut me gomarin

•Thuhet se: "Një ditë, një ujk kishte bërë polemikë me një gomar se çfarë ngjyre ka pema. Ujku thoshte se pema ka ngjyrë të gjelbër, ndërsa...

Fshatari me këpucët e vjetra (tregim emocional)

Me një rast, mësuesi dhe nxënësit e tij po kalonin pranë një fushe ku një fshatar po punonte arën. Këpucët e vjetra i kishte...

Banorët më të pakët në xhennet

Vërejta shenja të brengosjes në fytyrën e vajzës sime Sarës. E pyeta nënën e saj mos është e sëmurë, ose mos është mërzitur nga...

Si te fitosh zemrat e njerezve? ( Histori).

Si te fitosh zemrat e njerezve? ( Histori). Junus bin Abdulala merrte pjese ne mesimet e imam Shafiut dhe nje here debatoi me te per...

A dëshiron të pendohesh dhe ta lesh duhanin?

“Një njeri shkoi deri te kardiokirurgu dhe thirrësi i njohur Islam Dr. Halid el Xhubejr dhe e pyeti: Doktor i lash të gjitha gjërat...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...