Shtëpia Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Ish ylli i Milanit:Vokrri mund të luante për Barcelonën po të mos ishte ligji...

Ish ylli i Milanit dhe kombëtares së Kroacisë, Zvonimir Boban ka ardhur në Kosovë për t’i dhënë lamtumirën e fundit legjendës së futbollit kosovar,...

Varësia e ndaj lojërave të fatit/bixhozit/bastoreve dhe problemi i tyre

Si të ndaloni varësinë ndaj lojërave të fatit/bixhozit/basteve dhe të rifitoni kontrollin e jetës suaj Mund t’i ndodhë kujtdo nga ndonjë çast gjatë jetës: Basti...

Chelsea blen superyllin Vardy

Chelsea ka dështuar totalisht me pazaret në afatet kalimtare. Skuadra e Antonio Contes i largoi dy lojtarët që shënonin vazhdimisht gola, Diego Costa e...

Epoka Wenger në Arsenal drejt fundit

22 vite më parë merrte drejtimin e topçinjve londinezë, duke i udhëhequr për vite të tëra drejt sukseseve jo të pakta, por si çdo...

Zyrtare: Neymar mungon ndaj Realit

PSG ka njoftuar me anë të një komunikate zyrtare mbrëmjen e së hënës se Neymar ka ndrydhur kaviljen e këmbës së djathtë në ndeshjen...

Ronaldo dëshiron që Harry Kane t’i bashkohet Realit

Harry Kane është sulmuesi më i kërkuar i momentit falë formës fantastike që po kalon me Tottenham Hotspur. Don Balon se në garën për shërbimet...

Perez – Ronaldos: Nëse na braktis për PSG-në, unë do ta blej Messin

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, e kishte paralajmëruar Cristiano Ronaldo se nëse do ta braktiste gjigantin spanjoll për Paris Saint-Germainin, atëherë ai do...

Historia e Lojërave Olimpike Dimërore

Lojrat e para olimpike dimërore u zhvilluan në vitin 1924 në Chamonix, Francë. Lojërat Olimpike Dimërore është një ngjarje ndërkombëtare sportive e cila mbahet një...

Xhudisti Akil Gjakova,tregon se çfarë ndjenje është të mposhtësh kampionin olimpik

Xhudisti Akil Gjakova dje ka gjunjëzuar kampionin olimpik, Lasha Shavdatuashvilli në Grand Slamit e Parisit për të shënuar një fitore historike. Në një intervistë për...

Adnan Hyseni, trajneri i Besës rikthehet në stol, shpërthen në lot

Adnan Hyseni, trajneri i Besës është rikthyer në stolin e këtyre të fundit. Hyseni para disa muajve kishte probleme shëndetësore, me që rast u deshtë...

Na ndiqni

171,918NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vdes gazetari Naim Haxhosaj

Gazetari Naim Haxhosaj ka vdekur mbrëmjen e sontme. Haxhosaj ka qenë gazetar në Jeta në Kosovë, në gazetën “Koha” dhe së fundi ka qenë i...

Lojtari i Milanit shuplakë gjyqtarit në birë të veshit

Gjyqtari i ndeshjes së sotme të Serisë A mes Genoas dhe Milanit ka marrë një shuplakë të papritur nga ylli brazilian i kuqezinjve. Lucas Paquetá,...
video

Defenderi i ri me motor 525 kuajfuqish

Land Rover Defender 110 ka një origjinë modeste, një model i dizajnuar për të shërbyer si një automjet për çdo terren i cili mund...