Shtëpia Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Sportistja e parë amerikane me hixhab fiton medalje bronzi në Olimpiadë

Ibtihaj Muhammad (30), është sportistja e parë amerikane me hixhab në Lojërat Olimpike, si pjesë e ekipit amerikan të skermës që ka fituar medalje...

Anulohet meçi i Haxhi Krasniqit

Boksieri i njohur kosovar, Haxhi Krasniqi, ka deklaruar se është anuluar meçi i tij i radhës i paraparë për 16 dhjetor. Krasniqi nuk ka treguar...

Shkon PSG

Paris Saint-Germaini e ka bërë të pamundurën duke u kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve në dëm të Chelseat, pas rezultatit prej 2-2...

Arbër Zeneli tregon arsyen pse e braktisi Suedinë për Kosovën

Arbër Zeneli ka ndërruar ambient në afatin kalimtar të janarit duke zgjedhur të vazhdojë karrierën në Francë. Një prej futbollistëve më të mirë të skuadrës...

Blerim Xhemaili sërish shënon gol për Napolin

Mesfushori shqiptar nga Maqedonia në skuadrën e Napolit, Blerim Xhemaili nuk ka të ndalur në shënimin e golave. Blerimi edhe sonte ka shënuar...

Trajneri Challandes, Kosova mund ta ndryshoj sistemin e lojës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nuk do të mund të llogarisë në shumë futbollistë për dy ndeshjet e ardhshme kundër Malit të Zi dhe...

Rrahja ndërmjet tifozëve, të ndalohet alkooli për anglezët dhe rusët

Ministri i Brendshëm i Francës, Bernard Cazeneuve, ka bërë thirrje që të sanksionohen Anglia dhe Rusia pas përleshjeve masive në Marsielle, ndërsa u ka...

Federata e Atletikës së Kosovës pranohet në Federatën Ndërkombëtare të Atletikës

Nga sot, Federata e Atletikës së Kosovës është anëtarja më e re e Federatës së Atletikës Ndërkombëtare (IAAF), bëhet e ditur në ueb faqen...

Varësia e ndaj lojërave të fatit/bixhozit/bastoreve dhe problemi i tyre

Si të ndaloni varësinë ndaj lojërave të fatit/bixhozit/basteve dhe të rifitoni kontrollin e jetës suaj Mund t’i ndodhë kujtdo nga ndonjë çast gjatë jetës: Basti...

Khalid dërgon Prishtinën në Evropa Ligë (Video)

Prishtina ka mposhtur Dritën në ndeshjen finale të Kupës së Prishtinës me rezultat 2-1 duke siguruar pjesëmarrjen në ndeshjet kualifikuese në Evropa Ligë. Pavarësisht...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...