Shtëpia Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

FC Shkupi U15 në finale të Kupës së Maqedonisë

Gjenerata 2001 (U15) që udhëhiqet nga trajneri Prof. Jeton Musliu ka kaluar në finalen e Kupës së Maqedonisë. Edhe pse ekipi ynë kishte pësuar...

Këto janë 11 ekipet që kanë siguruar fazën e ardhshme në Euro 2016

Me përfundimin e ndeshjeve në Grupin C, janë mësuar emrat e shumë ekipeve që kanë siguruar kualifikimin tutje. Këto janë ekipet që kanë siguruar plasmanin...

Basketbollistët e Galatasarayit në Beograd i ruajnë njësitë e policisë anti-terroriste

Basketbollistët e Galatasarayit, të udhëhequr nga trajneri Ergin Atamanon kanë mbërritur në Beograd ku sonte në kuadër të Euroligës do të luajnë kundër ekipit...

Kjo është dhurata e Arsenalit për tifozët myslimanë

Klubi anglez i Arsenalit i kushton një vëmendje të veçantë tifozëve myslimanë. Gjatë rinovimit të ambienteve të stadiumit “Emirates”, klubi londinez ka krijuar një vend...

UEFA, 301 milionë euro për kombëtaret në evropian, ja sa pritet të fitojë Shqipëria

UEFA ka publikuar shifrën që do të ndahet për 24 skuadrat finale të kampionati evropian në Francës. Shuma totale që do të ndahet për...

Atletico Madrid, surpriza e Champions

PSG, Real Madrid, Manchester United dhe Juventus e kanë mbyllur me fitore mbrëmjen e dytë në Ligën e Kampioneve, ndërkohë që supriza është Benfica,...

Manchester United, 20 milionë euro për Shaqirin

Pas Liverpoolit, edhe gjiganti tjetër britanik, Manchester United, ia ka mësyrë Xherdan Shaqirit. Uebfaqja angleze caughtoffside.com njofton se ‘Djajtë e Kuq’ janë të gatshëm...

Benitez: Jemi të kualifikuar

Menaxheri i Chelseat, Rafa Benitez, ka deklaruar se ekipi i tij është tashmë i kualifikuar në rrethin tjetër të Europa League pas fitores në...

Mendjemadhi Messi

Është kthyer në një vizitë shumë kontradiktore pjesëmarrja e futbollistit Lionel Messi në një ceremoni simbolike në shtetin afrikan të Gabonit, ftuar nga vetë...

Fushata : 805 Milion emrat

Futbollisti Zlatan Ibrahimovic prezanton fushatën e tij ‪#‎805_milion_names‬, për të paraqitur numrin e atyre që vuajnë nga uria ne tërë botën. Ai me këtë...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...