Shtëpia Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Goditjet me kokë në futboll shkaktojnë çrregullime të shumta intelektuale

Goditja e topit të futbollit me kokë është e dëmshme, ajo mund të çojë në vonesa të reagimeve gjatë kohë së kryerjes së detyrave...

Demba Ba: Jam musliman, se ndërroj me asgjë, këtu hyn edhe futbolli

Sulmuesi senegalez i Chelseat, Demba Ba ka deklaruar se ka ardhur në Chelsea për të luajtur në këtë skuadër e jo për të qenë...

Ramos është për Barcelonën!!

Sergio Ramos ka deklaruar se do të bëjë tifo për Barcelonën në ndeshjen kthyese ndaj Milanit. Mbrojtësi i Realit tha se ata e kanë...

El Clasico në Mekë!

Qyteti i shenjtë i islamit, Meka do të jetë nikoqire e një supersfide miqësore mes Barcelonës dhe Real Madridit. El Clasico në Mekë...

Fenomeni i basketbollit, është i gjatë vetëm 137 cm (Video)

Julian Newman është vetëm 11 vjeçar, por luan si të ishte një djalë shumë më i madh se ai në skuadrën e shkollës së...

E çuditshme, dorëzat e Neuerit me 4 gishta!!

Portieri i njohur gjerman, Manuel Neuer i ka normalisht 5 gishta në dorë, por dorëzat e tij janë me një mangu. Në ndeshjen me...

Sulm fizik ndaj Riberyt

Mesfushori i Bayernit dhe Francës, Franck Ribery, u bë pre e një sulmi fizik ditën e mërkurë, në përfundimin e stërvitjes së zakonshme të...

Behrami fyhet në baza racore

Mesfushori kosovar i Napolit, Valon Behrami, është fyer në baza racore nga tifozët e Lazios, në ndeshjen që zhvilluan këto dy skuadra të shtunën...

"Më mirë të jesh me ngjyrë se serb"

Tifozët e futbollit nga hapsirat e ish-Jugosllavisë janë në zë të keq, për shkak të ofendimeve racore. Shembuj të tillë ka në Serbi por...

Policia e BE-së zbuloi qindra ndeshje të shitura

Shërbimi policor i Bashkimit Evropian - Europol - ka gjetur prova të qindra ndeshjeve të shitura të futbollit në të gjithë botën. Gjatë hetimit,...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...