“Kosova e Re” dyfishon çmimin e energjisë dhe çon Kosovën në bankrotim

Balkan Green Foundation (BGF) dhe Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) përmes një analize kanë ngritur alarmin për pasojat që do të ketë për ekonominë...

Mustafa: Ai që bën korrigjim me kufij, të merret me mexhat e veta

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se për partinë e tij, kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm. Sipas tij, hapja e dialogut për kufijtë...

Ministri i Shëndetësisë: Ligji për sigurimet shëndetësore do të miratohet këtë vit

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur për sigurimet shëndetësore. Ministri Ismaili bëri të ditur se...

Maliqi: Taksa hiqet javën e ardhshme

Kalkulimet e kryeministrit Haradinaj me taksën janë me gjasë për interesa personale, edhe pse nga pozita që ka, mund të pretendojë se po e...

Skender Çoçaj zgjidhet kryesuesi i ri i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Me 6 vota pro, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) ka zgjedhur gjykatësin Skender Çoçaj për kryesues të ri të saj. Në garë për kryesues të...

Një lajm i mirë për ata që kërkojnë punë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka dhënë një lajm të mirë për punëkërkuesit. Ministria që ai drejton së bashku me Agjencinë e...

Në Kosovë zvogëlohet numri i nxënësve, rritet ai i mësimdhënësve

Dhjetë vitet e fundit numri i nxënësve në arsimin parauniversitar është ulur për 20 përqind, kurse gjatë kësaj kohe stafi arsimor është rritur për...

Thaçi: I kërkoj falje Gani Gecit për komunikatën nr. 59

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dikur një ndër udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i ka kërkuar falje ish-bashkëluftëtarit të tij, Gani Geci, për...

Shefqet Krasniqi: Imamëve që vijnë nga Arabia, u mësojmë të interpretojnë islamin në rrethana...

Ish imami i Xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka thënë se islami është fe elestike, dhe lejohet interpretimi në rrethana të ndryshme. Krasniqi,...

Policia: Kushdo që e njeh këtë person të lajmërohet në stacionin më të afërt

Policia e Kosovës në rajonin e Ferizajt, ka njoftuar se ka gjetur një person të moshuar në rrugën “Vëllezërit Gërvalla”, për të cilin kërkon...

Na ndiqni

170,368NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Si t’i shpëtoni jetën një fëmije nëse po mbytet

A e dini se një fëmijë vdes çdo pesë ditë nga mbytja me ushqim dhe më shumë se 80% e prindërve nuk kanë absolutisht...

Si t’i dalloni vezët e freskëta

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për...

Ju kanë ftuar në intervistë pune? – Mos i lini pa bërë këto 5...

Krahas praktikimit të shtrëngimit të duarve apo asaj që po planifikoni të vishni në një intervistë pune, me shumë rëndësi është edhe ajo që...