Sherifi: Thaçi i gatshëm t’ua japë të tjerëve Kryeministrin në këmbim të heqjes së...

Shefi të Grupit Parlamentar, Bilall Sherifi, ka thënë se të gjitha veprimet që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka ndërmarrë gjatë dhjetë viteve...

Ndihmon të gjithë në nevojë, por cila është paga e Halil Kastratit

Humanisti, Halil Kastrati ka treguar se a paguhet në shoqatën “Jetimat e Ballkanit”, me të cilën ai i ndihmon familjet në nevojë. Kastrati në emisionin...

Delegacioni shtetëror, bisht i Thaçit

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka deklaruar se do të ishte naivitet i papranueshëm nëse shpjegohet se raportet në mes...

Abazi: Dyshoj se Ibrahim Rugova u helmua qellimshëm

Analisti politik Haki Abazi, përmes një video lidhjeje për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka hedhur dyshime se ish-presidenti Rugova mund...

Sejdiu: Agim Çeku e Nuredin Lushtaku janë përgjegjës pse Rugova nuk u varros nga...

Ish-presidenti Fatmir Sejdiu në prag të 13 vjetorit të vdekjes së Presidentit Rugova, ka thënë se barra për dështimin e përcjelljes së Rugovës për...

Sejdiu: PSD nuk e voton buxhetin nëse nuk plotësohen këto kërkesa

Partia Socialdemokrate (PSD) e kushtëzoi me pesë kërkesa, Qeverinë e Kosovës në këmbim të votës pro buxhetit për vitin 2019. Ajo kërkoi që Ligji për...
video

Sejdiu: Rugova 10 ditë para se të vdiste më la këtë amanet (Video)

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu në prag të 13 vjetorit të vdekjes së Presidentit Ibrahim Rugova, ka folur për raportet që ka pasur ai...

Polakët investojnë miliona në xehet e Vushtrrisë

Komisioni i Pavarur për Miniera dhe Minerale (KPMM) në konferencën e fundvitit ka paralajmëruar një investim serioz në komunën e Vushtrrisë në vitin 2019,...

Reagon Adnan Hyseni, e quan të pavërtetë raportimin e QKUK-së

Adnan Hyseni, vëllai i të ndjerit Avni Hyseni, që ndërroi jetë para 20 ditësh si pasojë e gjendjes së rëndë shëndetësore, ka reaguar ndaj...

Shpërthimi në Ratkoc ishte aq i fuqishëm saqë hodhi të pranishmit jashtë lokalit

Prokuroria Themelore në Gjakovë, përmes një komunikatë për media ka thënë disa detaje për shpërthimin e bombolës që ndodhi mbrëmë në Ratkoc të Rahovecit. “Me...

Na ndiqni

171,918NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vdes gazetari Naim Haxhosaj

Gazetari Naim Haxhosaj ka vdekur mbrëmjen e sontme. Haxhosaj ka qenë gazetar në Jeta në Kosovë, në gazetën “Koha” dhe së fundi ka qenë i...

Lojtari i Milanit shuplakë gjyqtarit në birë të veshit

Gjyqtari i ndeshjes së sotme të Serisë A mes Genoas dhe Milanit ka marrë një shuplakë të papritur nga ylli brazilian i kuqezinjve. Lucas Paquetá,...
video

Defenderi i ri me motor 525 kuajfuqish

Land Rover Defender 110 ka një origjinë modeste, një model i dizajnuar për të shërbyer si një automjet për çdo terren i cili mund...