Ja kush e kërcënon maqedonasen e konvertuar në Islam! (Foto)

Edhe pse situata politike në Maqedoni po merr vëmendje gjithnjë e më të madhe nga media vendase, ka prej atyre në gjuhën maqedonase që...

Themelohet Forumi Rinor i Lëvizjes BESA (mbushet halla me të rinjë Shkupjan)

Lëvizja Besa sonte mbajti Kuvendin Themelues të Forumit Rinor të kësaj lëvizjeje. Kryetari i forumit rinor, Daim Luçi, në fjalën e tij të rastit,...

Maqedonia deri tash ka lëshuar vërtetime për 72,674 refugjatë

Të dhënat e publikuara sot nga Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë flasin se nga data 19 qershor deri më 12 shtator, janë...

Golgota, në pritje të kalimit të kufirit…

Nga e hëna në Maqedoni nuk është lejuar të hyjë asnjë migrant. Ndërkohë, në kampin e Tabanocit përgjatë kufirit me Serbinë, ndodhen mbi 1500...

Maqedoni: Qeveria e implikuar në sulmin në Goshincë !?

Sulmi në policinë maqedonase në fshatin Goshincë ka qenë i inskenuar në mënyrë që ta tërheqë vëmendjen nga afera e përgjimeve ku në qendër...

Alma Lama i del në mbrojtje Ermira Mehmetit duke fyer myslimanët e duke cituar...

Deputetja e LDK-së, Alma Lama, ka komentuar publikimin e përgjimeve dhe bisedave privatemes deputetes se BDI-se ErmiraMehmeti dhe zv/kryeministrit Musa Xhaferi. Sipas Lamës, prej nje...

Gjenden të vdekur 2 burra në Koliçan të Shkupit

Svetisllav R. nga Kërcova i njohuri i tij identitetin e të cilit organet hetuese akoma nuk kanë arritur ta përcaktojnë, dje janë gjetur të...

Arrestohet vrasësi i Leart Ademit

Policia dje e arrestoi 19 vjeçarin A.A nga Shkupi i cili dyshohet për vrasjen e 19 vjeçarit Leart Ademi, i cili pardje ndërroi jetë...

Agjenti serb i cili deshti ta vras Erdoganin!

Në televizionin maqedonas KANAL 5 javën që kaluam në një intervistë për një emision skandaloz ku mysafir ishte ish funksionari i shërbimit të intelegjences serbe,...

Nuk pranohet Maksuti, për shkak të UÇK-së

Kandidati për zëvendësministër të Ministrisë së Mbrojtjes, Bekim Maksuti, që është pjesë e listës së kuadrove të rinj të Qeverisë nga kjo parti, nuk...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...