Shkupit i shtohet edhe një hafiz i Kuranit

Në prani të një numri të madh hoxhallarësh dhe mysafirësh, këto ditë, para komisionit të Muftinisë së Shkupit, në përbërje prej: hfz. Shafi...

Hafız Ahmet Sarıkaya në Shkup

Këto ditë në Maqedoni, po qëndron Ahmed Sarakaja, hafëzi i vërbër nga Turqia. Ai është një ndër hafizat më të mirë të botës, i...

Shqiptari i Maqedonisë vendin e katër në botë në garat Kuranore

Shqiptari i Maqedonisë vendin e katër në botë në garat Kuranore. Njëri ndër lexuesit më te mirë të Kuranit në Evropë, hfz Xhemail Nuhiu...

Arestohen dy ushtarë të KFOR-it në qendrën e Shkupit

Policia e Maqedonisë sot në mëngjes arrestoi dy pjesëtare të KFOR-it nga Danimarka, saktësisht rreth orës 1 e 20 min pas mesnate në qendër...

Mbi 2 milionë “tapi” turke kanë arritur në kadastrën e Shkupit

Më shumë se 2 milionë “tapija” turke kanë arritur në kadastrën e Shkupit, të cilët dëshmojnë për pronarët e tokës dhe objektet tjera në...

Qeveria e Maqedonisë planifikon subencionimin për kompanitë që çertifikohen me “Hallall”

Saraçini takim me afaristët rreth zbatimit të standrdit Hallall Ministria e Ekonomisë sot do të organizojë një takim me biznesmenë nga Republika e Maqedonisë,...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...