Putin drejt Beogradit

Presidenti rus Vladimir Putin do të mbërrijë këtë të enjte në Beograd, një vizitë që vjen në një kohë të trazuar zhvillimesh rajonale. Mjafton që...

Dogana e Kosovës fillon punën në portin e Durrësit

Sot në portin e Durrësit po mbahet ceremonia zyrtare e fillimit të punës së Doganës së Kosovës, ku po marrin pjesë zëvendëskryeministri i Kosovës,...

Daçiq: Ramush pa e hequr taksën, nuk mund të udhëtosh drejt SHBA-ve

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, thotë se presioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Vetëdorëzohet ‘Eskobari i Ballkanit’

Klement Balili më në fund ka vendosur të dorëzohet. Burime për Top Channel bëjnë me dije, se Balili I njohur si “Eskobari i Ballkanit”...

Serbia vazhdon të zbatojë burgimin e përjetshëm për krimet e rënda

Në Serbi do të ketë rritje të dënimeve me 35 deri në 50 për qind, ndërsa do të hiqet dënimi maksimal prej 20 deri...

Qeveria Maqedone nënshkruan marrëveshje të re me linjën ajrore “Wizz Air”

Kjo është marrëveshja e tretë e nënshkruar nga palët për subvencionimin e linjës ajrore, sipas së cilës, në tre vitet e ardhshme linjës ajrore...

E rrallë: Edi Rama emëron veten në krye të MPJ-së, por Cakaj do ta...

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama ka emëruar veten Ministër të Punëve të Jashtme në Shqipëri. Këtë veprim Rama e bëri pasi që Presidenti...

Vuk Drashkoviq: Nëse nuk arrihet marrëveshja me Kosovën, do të shkatërrohemi

Kryetari i Lëvizjes për Ringjalljen Serbe (SPO), Vuk Drashkoviq, nuk mbështet pikëpamjet e opozitës serbe që janë kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë,...

Aeroplani Shtutgard-Prishtinë merr flakë

Aeroplani i linjes Shtuttgard-Prishtinë që kishte brenda plot kosovarë ka marrë flakë gjatë fluturimit. Më pas është ndaluar në Slloveni. Sipas raportimeve, lëndime ka marrë vetëm...

Shqipëria bllokon prodhimet kosovare

Prodhuesit kosovarë edhe më tutje nuk po mund t’i thyejnë barrierat kufitare të vendosura nga autoritetet shqiptare për t’i eksportuar lirshëm produktet e tyre...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...