Shkrimi i dobët dhe gabimet gjuhësore, ju bënë të padashur tek personi që e...

Nëse keni një shkrim të dobët dhe mangësi në gjuhën që e flisni, më mirë kthehuni tek librat e shkollës fillore. The Wall Street Journal,...

Kurseni kur vjen puna tek veshjet

Ju e dini se është koha që të filloni të shqetësoheni për paratë. Shpenzimet nuk kanë fund dhe ju ende nuk menaxhoni në mënyrë...

Linja prestigjioze Dolce & Gabbana me koleksion mjaft të veçantë

Rikthimi i përshpejtuar i grave muslimane tek tradita e tyre e natyrshme e mbulesës si fenomen global, duket se çdo ditë e më shumë...

Për lëkurë të pastër dhe pa akne

Që ju të keni një lëkurë të bukur, të pastër, të pa irrituar dhe pa akne atëhere duhet të përdorni këtë maskë fytyre. Ju...

Furçat për flokë janë fole e vërtetë e baktereve

Furça me të cilën i krihni çdo ditë flokët përmban më së shumti baktere, pastaj vijon lavamani, dhe pastaj tasi i qenit. Shkencëtarët nga Universiteti...

“The Telegraph”: Shqipëria ndër 20 destinacionet më joshëse 2015

Prestigjozja britanike "The Telegraph" ka përzgjedhur Shqipërinë si një ndër 20 destinacionet më tërheqëse për t’u vizituar në vitin 2015. "E shtrirë përgjatë Adriatikut,...

Udhëzime për përdorimin e pajisjeve për rregullimin e flokëve

Tharësja e Flokëve Për tharje më të shpejtë dhe temperatura më të larta, mund të zgjidhni tharëse me fuqi më të madhe pune dhe...

Ja si të qëroni një kivi për tre sekonda

Kjo video ju mëson se si të qëroni një kivi për tre sekonda, pa u lodhur dhe duke ruajtur formën e tij perfekte. Kjo...

Aromaterapia

Aromaterapia është formë e mbajtjes së mirë fizike dhe psikike, zbut dhembjet, jep bukuri, etj. Aromaterapia i jep njeriut mundësi që në mënyrë të natyrshme...

Si ta trajtoni ekzemën me uthull molle

Për të trajtuar ekzemën, uthulla e mollës ka disa përfitime: Uthulla përmban sasi të mire kaliumi, element që ndihmon në trajtimin e alergjive dhe rregullon...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...