Çfarë duhet ditur rreth formave të mbjelljes dhe ngritjes së pemëtoreve

Format e mbjelljes se bimëve në një pemëtore (figura bashkangjitur më lartë), janë: i) Forma katrore; ii) Forma e katërkendeshit këndrejte, dhe; iii) Forma...

Parqet, të rëndësishme për klimën e qyteteve metropol

Parqet nuk shërbejnë vetëm si vende pushimi, por sipas shkencëtarëve, janë të rëndësishëm edhe për klimën nëpër metropole. Çdo ditë betonohet, asfaltohet dhe ndërtohet...

7 zakone të njerëzve që nuk ju duhet ta pastrojnë kurrë shtëpinë

A jeni xhelozë për njerëzit që jetojnë në shtëpi të rregullt, Sa herë që shkoni tek ta për vizitë, shtëpia shkëlqen nga pastërtia dhe...

Si ta mësoni fëmijën me pastërtinë?

Fëmijët dhe të rinjtë kanë dëshirë të bëjnë pak rrëmujë në dhomën e tyre. Por kur vjen koha për t’i mbledhur gjërat e hapura,...

Si ta mbështjellni me batanije foshnjën tuaj

Në pyetje është rehatia Mbështjellja e rehatshme dhe e mirë me batanije është shkathtësia kryesore e përkujdesit tuaj prindëror. Ndihmon qetësimin e foshnjës kur është...

#5 Ide klasike për terracë

#5 Ide klasike për terracë

Çfarë duhet të dijmë para se të blejmë një fshesë elektrike

Për pastrim më efiçent dhe më të lehtë, duhet të merrni në konsideratë fuqinë thithëse të pajisjes dhe performancën e mbledhjes së pluhurave të...

6 mënyra si të heqim qafe milingonat

Keni probleme me milingonat? Fillimisht keni vënë re disa milingona në kuzhinë, pranë koshit të plehrave, në lavaman apo në banjë pranë tualetit. Je...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...