“Për tre dekada në botë do të dominojnë robotët”

"Kjo do të jetë lindja e super-inteligjencës, por kjo do të ndodhë me të vërtetë. Nëse nuk i përdorim dhe kontrollojmë siç duhet, kjo...

Ja pse duhet ta mbani trupin drejt!

Në një studim ku rezultatet e të cilit u botuan në revistën “Health Psychology”, morën pjesë 74 njerëz. Shkencëtarët nga Zelanda e Re testuan...

Mrekullitë e sodës së bukës

Duket e pabesueshme, por realisht soda e bukës bën mrekullia. Efektet mahnitëse të sodës mund t’i shohim që nga përdorimi i saj në dhëmbë...

Sa kohë humbim duke i ndërruar kanalet televizive?

Shumica e amerikanëve nuk mund të gjejnë diçka të mirë për të shikuar në televizor, pavarësisht se ata kalojnë më shumë kohë përpara televizorit...

Si ta hiqni qafe aromën e hudhrës

Përveç që një numër i madh i ushqimeve mediterane dhe i ushqimeve nga kuzhinat e tjera vështirë që paramendohen pa shijen e pazëvendësueshme të...

Përfshijeni gështenjën në ushqimin tuaj!

Ka shumë arsye që ta hamë gështenjën, përkujtojnë nutricionistët. Frutat aromatike me mbështjellës të fortë me ngjyrë kafe të errët janë burim i shkëlqyeshëm...

Bima që largon dëshirën për të pirë duhan

Personat që prej shumë vitesh janë konsumues të duhanit, e kanë shumë të vështirë të heqin dorë me lehtësi. Nikotina është ajo që në fakt...

Zemra e bebes fillon të rrahë 16 ditë pas ngjizjes

Të rrahurat e para të zemrës së një bebe fillojnë 16 pas ngjizjes, thuhet në studimin e ri. Deri më tani ishte e ditur se...

Pini më shumë çaj

Në vende të ndryshme të botës, çaji është pija më e zakonshme pas ujit , sipas hulumtimeve të specialistëve të shëndetit. Çaji dhe mbijetesa -...

Hurmat, ilaçi kundër plakjes dhe kancerit

Hurma mund të konsiderohet pa frikë si minierë ari për shëndetin tonë. Një frutë i shkëlqyeshëm, ku përveçse të qenurit tejet e shijshme është...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...