"Vertu" s'do jetë më i Nokias

Gazeta prestigjioze Financial Times shkruan se, Nokia është duke bërë bisedime në lidhje me shitjen e Vertu, degë e saj që merret me prodhimin...

Superkompjuterët e NSA i njohin sekretet e të gjithëve?

Agjencia e Sigurisë Kombëtare (NSA) e Shteteve të Bashkuara të Amerikës raportohet se rregullisht ka punuar që të kontrollojë teknologjinë që përdoret në tërë...

Facebook lancon “On This Day”

Nëse jeni një nga 1 miliard personat që përdorin Facebook-un për të mbajtur kontakte me familjen dhe miqtë, tani mund ta përdorni rrjetin social...

Dropbox rrit sigurinë përmes verifikimit me dy hapa

Jo shumë kohë më parë, Dropbox u bë viktima e një sulmi hakerash dhe për këtë arsye, ata bënë të ditur se do të...

Blerjet online shënojnë rritje

Mbi 350 mijë euro janë grumbulluar në vitin e kaluar nga pagesa e taksave të obliguara për dërgesat që qytetarët e Kosovës kanë porositur...

Korporata Sony, me humbje rekorde

Sony planifikon shkurtimin e vendeve të punës si dhe reforma tjera pasiqë ka raportuar një humbjerekorde prej 5.4 miliardë dollarë nëvitin fiskal që përmbyllet në mars. Në...

Si ta shëndërroni telefonin tuaj në një shpërndarës interneti Wi-Fi

Telefoni juaj duhet te jete me sistem Android. Për ta aktivizuar këtë mundësi, së pari ju duhet të jeni të lidhur në rrjet të...

151 miliardë dollarë për trenat e shpejtë

Një udhëtim me tren 37-minutësh nga Nju Jorku në Philadelfia me shpejtësi përafërsisht rreth 220 milje në orë që i bie me kohën e...

Lenovo shfaq tabletin 27 inç

Lenovo në CES 2013 ka shtuar një pajisje tablet të gjitha në një (all in one) në formacionin e tyre Lenovo IdeaCentre Horizon, edhe...

Google Now zgjedhet inovacioni i vitit

Që nga lansimi i shërbimit Google Now nga gjiganti botëror i produkteve dhe shërbimeve teknologjike, shumë admirues të këtyrë shërbimeve janë mahnitur nga shërbimi...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...