Ekspertёt zbulojnë probleme tek sistemi i sigurisë së kompjuterëve dhe smartfonëve

Kompjuterё, smartfonё apo servera kanё nё mbarё botёn mikroprocesorё. Dega e teknologjisё po punon me intensitet pёr t'i bёrё mё tё sigurtё kompjuterёt, smartfonёt...

Çfarë duhet të presim nga Apple TV

Çdo dalje e bujshme lajmi, tashmë po rrit mundësitë për nxjerrjen e Apple TV së shpejti. Një pjesë e mirë e njerëzve kanë parashikuar...

LG vjen me modelin e ri G4 me ekran QHD

LG po bëhet gati për të sjell telefonin më të ri G4 me ekran QHD, që është një prej ekraneve më të sofistikuara. Pajisja...

Ueb faqe për publikim falas të e-librave

Tregu i librave elektronikë është duke evoluar shumë shpejt saqë ju mund të hamendeni se ku t’i publikoni online ato libra elektronike apo ndonjë...

Apple dhe Samsung takim për tu pajtuar!

Apple dhe Samsung kanë konteste të ndryshme gjyqësore në vende të ndryshme të botës, ku njëra kompani e akuzon tjetrën për shkelje të patentave...

Versioni i CP i Windows 8 shumë i popullarizuar

Microsoft versionin Consumer Preview të Windows 8 e paraqiti gjatë muajit shkurt. Edhe pse reagimet janë të ndara, një numër i madh i njerëzve...
video

Realizohet thirrja e parë me kodin +383

Kosova realizon thirrjen e parë me kodin +383 PostTelekomi i Kosovës ka realizuar të enjten, thirrjen e parë telefonike me kodin +383, duke vlerësuar atë...

Apple fiton patentën për microSIM

Patenta përshkruan sllotin për kartelat microSIM i cili mundëson ndërrim të thjeshtë të kartelave, si dhe performancat mekanike, dhe krejt kjo do të duhej...

Google TV lansohet në Britani

Google gjatë një konference që u zhvillua dje bëri me dije se Google TV do të lansohet në Mbretërinë e Bashkuar gjatë javës së...

Peugeot 3008 i ri debuton këtë javë

Peugeot pritet që të hënën të prezantojë gjeneratën e dytë të modelit 3008. Kompania franceze nuk ka ofruar detaje të shumta për modelin dhe as...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...