Saturday, August 13, 2022

Rritja e rrjetit Facebook në ShBA shënon ngecje

0
Kohëve të fundit, përdoruesit e Facebook po kalojnë me orë të tëra në këtë rrjet social, por postimeve të fotografive dhe azhurnimeve të statusit...

Samsung Galaxy S4 ka ekranin më të mirë

0
Ekranet e mëdha dhe të bukura janë shndërruar në identitetin e Samsung. Të paktën kështu thuhet sipas ekspertëve të ekraneve të pajisjeve elektronike,...

PD: Do të vazhdojë punën drejt një Shqipërie digjitale të zhvilluar

0
Zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi, tha se ndërkohë që Edi Rama vazhdon t’i fyejë shqiptarët, duke u thënë atyre se e zeza është e...

Si do të jenë shkollat në vitin 2020?

0
Parashikimet thonë se në vitin 2020, studentët do të kenë mundësi të udhëtojnë virtualisht nëpër kontinente për të ndjekur një shkollë në anën tjetër...

Google Nexus 5 së shpejti në treg?

0
Dje gjatë ditës në internet janë publikuar disa pamje dhe shënime të cilat besohet se janë të gjeneratës së re të telefonit të Google,...

Samsung nxjerr prototipin e serisë 9 me rezolucion 2560×1440

0
Apple merr gjithë meritën për nxjerrjen e makinerive që tejkalojnë kufizimet me rezolucion si së fundmi me retina display, gjithsesi le të jemi objektivë,...

Komanda ushtarake e SHBA-ve: sateliti i Koresë së Veriut nuk kontrollohet nga Toka

0
Sateliti artificial i Koresë së Veriut që u lëshua të mërkurën, me sa duket, nuk kontrollohet nga Toka. Kjo u njoftua sot nga një...

Mbroni telefonin nga shiu dhe rëra me mbështjellësin special për smartfonë

0
Këta mbështjellës janë këllëfë të përbërë nga termoplastika. Ato janë të buta dhe marrin formën e telefonit, duke ju ndihmuar ta mbroni në rastet kur...

BlackBerry: Aplikacioni BBM shkarkohet 5 milionë herë brenda 8 orëve

0
Pasi aplikacioni i mesazheve BBM i BlackBerry u bë i disponueshëm për pajisjet iOS dhe Android, ai është shkarkuar në një normë rekorde. Sipas...

Në Estoni që nga klasa e parë të mësohet programimi

0
Estonia është duke e futur një program të ri edukimi që do të ketë 100 për qind studentë që do të dinë të shkruajnë...