Google mund të lançojë tabletën Nexus 7, modelin 32 GB

0
Nëse jeni një fans i Nexus 7, ju do të lumturoheni pasi Google thuhet se do të lançojë një model 32GB për pushimet që...

Ferrari prezanton dy modele të veçanta në Frankfurt

0
Edhe pse kompania Ferrari në panairin e veturave në Frankfurt ka prezantuar modelin e saj të ri 488 Spider, ky prodhues italian i veturave...

iPhone 5 ndoshta gjatë qershorit?

0
Shumë kritika janë bërë në drejtim të kompanisë Foxconn për shkak të kushteve të vështira të punës, por lajmet e dëgjuara kohë më parë...

Epoka e "Kallashnikov-it" vazhdon

0
Në rajonin Izhevsk të Rusisë filloi punën koncerni "Kallashnikov". Brendi (marka) botëror bashkoi aftësitë e projektimit dhe potencialin e prodhimit të kompanive më të...

Rreziku që vjen nga ripërdorimi i shisheve plastike të ujit

Në këto temperatura të nxehta është e rëndësishme të hidratohesh dhe nuk është i rrallë zakoni i ripërdorimit të shisheve plastike për të mbajtur...

Synohet të përdoret 5G brenda vitit 2025

0
Bashkimi Europian kërkon ta bëjë teknologjinë e gjeneratës së pestë të telekomunikacionit të disponueshme anembanë bllokut, duke pasur lidhje “wireless” falas në çdo qytet...

Gati Mini iPad, ne treg brenda 2012-es

0
Nuk është hera e parë që hidhen hipoteza mbi një iPad të vogel, por këtë here fjalët për sendin e cmuar të ri Apple, po...

Si të karikoni celularin tuaj duke lëvizur trupin

0
Shpesh na thuhet të mos qëndrojmë shumë kohë pranë laptopëve apo celularëve tanë, por të dalim dhe të stërvitemi. Por, pse të mos i...

Dubai: ITU, kush do ta beje qeverisjen globale të internetit

0
Debatet mbi qeverisjen globale të internetit pritet të dominojnë një konferencë 12 ditore të Unionit Ndëkrombëtar të Telekomunikacionit (ITU), duke filluar nga e hëna...

TWITTER DUKE NDËRTUAR NJË APLIKACION PËR WINDOWS 8

0
Sipas vetë kompanisë Twitter, ajo është duke ndërtuar një aplikacion që shkon mjaft mirë me ridizajnimin e Windows 8. Në një ‘cicërimë’ të postuar...