Shtëpia Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Perez – Ronaldos: Nëse na braktis për PSG-në, unë do ta blej Messin

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, e kishte paralajmëruar Cristiano Ronaldo se nëse do ta braktiste gjigantin spanjoll për Paris Saint-Germainin, atëherë ai do...

Historia e Lojërave Olimpike Dimërore

Lojrat e para olimpike dimërore u zhvilluan në vitin 1924 në Chamonix, Francë. Lojërat Olimpike Dimërore është një ngjarje ndërkombëtare sportive e cila mbahet një...

Xhudisti Akil Gjakova,tregon se çfarë ndjenje është të mposhtësh kampionin olimpik

Xhudisti Akil Gjakova dje ka gjunjëzuar kampionin olimpik, Lasha Shavdatuashvilli në Grand Slamit e Parisit për të shënuar një fitore historike. Në një intervistë për...

Adnan Hyseni, trajneri i Besës rikthehet në stol, shpërthen në lot

Adnan Hyseni, trajneri i Besës është rikthyer në stolin e këtyre të fundit. Hyseni para disa muajve kishte probleme shëndetësore, me që rast u deshtë...

Akil Gjakova në finale, Distria Krasniqi në garë për të bronztën

Akil Gjakova ka arritur të kualifikohet në finale të Grand Slamit në Paris, kurse Distria Krasniqi është në garë për të bronztën. Për të arritur...

Di Maria: Isha fare pranë Barcelonës

Ish-sulmuesi i Real Madridit, Angel Di Maria, ka zbuluar se gati u bashkua me shokun e kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, në Barcelonë./Kumti.com Lojtari në...

PSG-ja vendos se a do të mbetet Zidane në Real

Zinedine Zidane, njeriu i stolit të Real Madridit, është duke u formësuar si trajneri i ardhshëm i PSG-së, sipas “Le10Sport”, portalit të njohur francez,...

Tottenham-Arsenal, Derbi që premton spektakël

Një nga rivalitet më të zjarrta të futbollit anglez do të shkruajë një kapitull të ri mesditën e së shtunës, kur Tottenham i vendi...

Zinedin Zidan: Dua që Isco të qëndrojë te Real Madridi gjithë jetën

Zinedine Zidane u shfaq në një konferencë shtypi në prag të ndeshjes së Real Madridit kundër Real Sociedad. Tekniku francez foli për sfidën e...

Ekipi i Kosovës dhe Shqipërisë bëjnë së bashku parakalimin historik në ceremoninë hapëse

Ekipi olimpik i Kosovës dhe ai i Shqipërisë kanë defiluar në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimërore PyeongChang 2018 që fillojë në Korenë e...

Na ndiqni

166,483NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...