Mbreti Selman edhe bujaria e tij

Ne fillim te ketij viti, Mbreti i ri i Arabisë shpërbleu popullin me 30 miliard dollarë. Salman bin Abdulaziz shpërndau bonuse në vlerë të...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Çka është një qytet-shtet

Një komb sovran, ku një qytet i vetëm dhe territoret e saj të varura përbëjnë një komb të tërë zakonisht quhet një shtet-qytet.Kumti.com Një qytet-shtet...

Ja si e përfundoi sezonin e emisionit RRUGA E RE gazetari Muhamed Zekiri (VIDEO)

Duke ju uruar muajin e bekuar të Ramazanit gazetari i njohur Muhamed Zekiri përfundoi sezonin e emisionit të tij RRUGA E RE që transmetohet...

Misteri i flamurit të parë shqiptar-Cili është verzioni i vërtetë?

Simboli i pavarësisë në 28 nëntor 1912, flamuri, vazhdon të ketë disa enigma të pazgjidhura deri në ditët e sotme. 100 vjet më vonë, nuk...

Kur u bë Gjermania shtet?

Gjermania siç e njohim sot teknikisht daton që nga viti 962 pas Krishtit. Megjithatë, origjina e vendit është më e ndërlikuar se kaq. Gjermania është...
video

Të rinjtë në Kosovë, Të mbikualifikuar për punën që bëjnë

Kundër dëshirës dhe përgatitjes së tyre, për shkak të gjendjes socio-ekonomike në Kosovë, të rinjtë shprehen të gatshëm të bëjnë punë nën nivelin e...
video

Ja si funksionon kanali i Panamasë (Video)

Zgjerimi i Kanalit të Panamasë nuk do të jetë gati për 100 vjetorin e saj më 15 gusht, siç shpresohet fillimisht nga autoritetet e...

Çka është Bashkimi i Beneluksit?

Benelux është një bashkim gjeopolitik dhe socio-ekonomik i Belgjikës, Holandës dhe Luksemburgut brenda Komunitetit më të madh Europian Bashkimi i Beneluksit i referohet bashkimit politik,...

Ja lista e deritanishme e politikanëve që kanë fshehur miliardat në Panama

Lista e publikuar në skandalin e fshehjes se parave përfshin kryeministrin e Islandës dhe Pakistanit, presidentin e Ukrainës dhe mbretin e Arabisë, presidentin rus...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...