Ushtria irakiane merr nën kontroll 12 fshatra nga DEASH-i në Mosul

Ushtria irakiane ka marrë nën kontroll 12 fshatra në jug dhe perëndim të Mosulit nga organizata terroriste DEASH, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë...

Luftanija ruse në afërsi të brigjeve siriane

Një luftanije ruse e pajisur me raketa Cruise ëshët afruar në brigjet e Sirisë, ku do të marrë pjesë në operacionet luftarake në Siri. Luftanija...

Erdoan takohet në Stamboll me Presidentin Akënxhë

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) dhe Presidenti i Republikës Turke të Qipros së Veriut (RTQV) Mustafa Akënxhë (Mustafa Akıncı) u takuan në...

Telefonata Yildirim-Schulz: Turqia e shqetësuar nga shtrembërimi i zhvillimeve

Kryeministri turk, Binali Yildirim, realizoi në orët e vona të së premtes një bisedë telefonike me Presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, në lidhje...

Projekti për aeroportin e tretë në Stamboll

Analizë nga as. prof. dr. Huseyin Karamelikli, në lidhje me projektin për aeroportin e tretë ndërkombëtar të Stambollit, i cili është kandidat për t’u...

MPJ e Turqisë dënon vendimin e gjykatës belge për PKK-në

Në deklaratë theksohet se dënohet ky vendimi i cili është vlerësuar si një tregues i ri dhe i hapur i mentalitetit që lejon një...

Xhamia Hajdar Kadi në Manastir hapet pas 104 viteve

Zv/kryeministri Kaynak, në fjalimin e tij tha se “Ky monument 450-vjeçar që është një dhuratë e paraardhësve tanë, sërish po shndërrohet në vend ku...

Turqia tronditet nga një tjetër shpërthim afër stacionit të policisë

Të paktën një person ka humbur jetën dhe 30 janë plagosur pas një shpërthimi, i cili tronditi një nga lagjet kryesore të Dijarbakir, qytetit...

Siri: Ka hyrë në fuqi armëpushimi i njëanshëm në Alepo

Një armëpushim i njëanshëm dhe i përkohshëm sot ka hyrë në fuqi në qytetin Alepo në pjesën veriore të Sirisë. Armëpushimi 10 orësh është shpallur...

Zëvendëskryeministri i Turqisë Veysi Kaynak mbërrin në Shkup

Kaynak gjatë vizitës së tij dy ditore do të marrë pjesë në hapjen e xhamisë së rinovuar “Hajdar Kadi” në Manastir, ndërsa siç është...

Na ndiqni

170,678NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Si t’i shpëtoni jetën një fëmije nëse po mbytet

A e dini se një fëmijë vdes çdo pesë ditë nga mbytja me ushqim dhe më shumë se 80% e prindërve nuk kanë absolutisht...

Si t’i dalloni vezët e freskëta

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për...

Ju kanë ftuar në intervistë pune? – Mos i lini pa bërë këto 5...

Krahas praktikimit të shtrëngimit të duarve apo asaj që po planifikoni të vishni në një intervistë pune, me shumë rëndësi është edhe ajo që...