Marinsat amerikanë trajnojnë pjesëtarët e FSK-së

Zyra për Bashkëpunim Mbrojtës (ODC) e Ambasadës së SHBA-ve, në bashkëpunim me Programin e Aksionit Humanitar për Mina (HMA) të Komandës Evropiane të SHBA-ve...

Edita Tahiri nuk do të jetë më kryenegociatore

Kryenegociatorja Edita Tahri nuk do të udhëheq më delegacionin e Kosovës në bisedimet më Serbinë. Ndërkohë, kryeministri Hashim Thaçi është duke i konsultuar emrat...

Vetëvendosje: Shtatori i këtij viti do të mbahet në mend

Proceset e privatizimit të planifikuara nga Qeveria kosovare për këtë fundvit janë të papranueshme për lëvizjen “Vetëvendosje”. Kjo parti është kategorikisht kundër përmbylljes...

Kaos në KEK, vetëm dy blloqe aktive

Sipas një njoftimi te KEDS momentalisht vetëm dy blloqe gjeneruese janë aktivë në KEK dhe si pasojë e kësaj po aplikohen reduktime të shpeshta....

VV: Fëmijët serbë në Kosovë, heronjtë shqiptarë i mësojnë për kriminelë

Kosova ka sistem paralel të arsimit ku fëmijët – shtetas të Kosovës të komunitetit serb e mësojnë të keqen duke i cilësuar heronjtë si...

Kreu i AKSP Ismail Smakiqi, vizitë zyrtare në Arabinë Saudite

Drejtori i Përgjithshëm i Akademisë së Kosovës për Siguri Publike (AKSP), Ismail Smakiqi ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Riad të Arabisë Saudite....

Pelegrinët serbë priten me protesta në Gjakovë, arrestohet një person

Një grup i qytetarëve në Gjakovë janë mbledhur para Kishës Ortodokse të qytetit për të kundërshtuar kështu ardhjen e pelegrinëve serbë me rastin e...

Philip Gordon sot në Kosovë

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Philip Gordon, nga dje ndodhet në Beograd, ndërsa sot pritet të vizitojë edhe Prishtinën në kuadër të një turneu që...

Vazhdojnë deklaratat e panevojshme Anti Arabe nga personalitetet Kosovare

Fytyrat publike nga Kosova nuk kanë së ndaluri të nxjerin mllefin e tyre ndaj Popullit Arab, e gjithë kjo ndodhë pa nevojë ngase populli...

DnV e gatshme t’i monitorojë zgjedhjet e nesërme

Koalicioni i OJQ-ve, “Demokracia në Veprim” (DnV), ka bërë të gjitha përgatitjet për monitorimin sa më të mirë të procesit të nesërm zgjedhor, ku...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...