Saturday, May 21, 2022

ÇKA PO FSHEH BESARTA?

0
Trupi i pajetë i Fidan Shabit, të riut nga Peja, është gjetur nga policia në tavanin e banesës. E dyshuara kryesore e rastit, Besarta...

Prindërit e Thaçit festojnë me shampanjë për zgjedhjen e të birit në krye të...

0
Në familjen e tashmë Presidentit të Republikës së Kosovës,Hashim Thaçit, lajmi për zgjedhjen e tij është pritur me shumëgëzim nga familjarët në shtëpinë e...

Ministri i Arsimit,thotë se do të shikohet mundësia e ri-dizajnimit të universiteteve publike

0
Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, ka thënë se do të shikohet mundësia e ri-dizajnimit të universiteteve publike. Sipas tij, universitetet në fjalë, përveç atij...

Ekipi i Kosovës dhe Shqipërisë bëjnë së bashku parakalimin historik në ceremoninë hapëse

0
Ekipi olimpik i Kosovës dhe ai i Shqipërisë kanë defiluar në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimërore PyeongChang 2018 që fillojë në Korenë e...

Deputetët kontestojnë vendimin e kushtetueses për pronat e Manastirit

0
Deputetët e Kuvendit të Kosovës, Armend Zemaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje, kanë kontestuar sot në Kuvendin e...

Opozita e Kosovës thërret për protestë kundër qeverisë

0
Tri partitë opozitare në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën, kanë bërë thirrje për një protestë për...

Kuvendi, i ‘pafuqishëm’ për demarkacionin

0
Qeveria e Kosovës ka lënë të kuptohet se nuk e përjashton mundësinë e procedimit të projektligjit për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi,...

Digjen tri lokale në Klinë

0
Janë djegur objektet dhe teknika e Radio Alba në Klinë.  Po ashtu janë djegur i dy lokaleve afariste që kanë kryer veprimtari floktaresh. Rasti...

Berisha: Dogana ka grumbulluar 960 milionë euro këtë vit

0
Drejtori i Përgjithshëm i Doganës së Kosovës, Bahri Berisha në një intervistë për Telegrafin, me gazetarin Lulzim Ahmeti, ka treguar për punën që është...

Prishtinë, atmosferë festive për nder të ditës së Pavarësisë

0
Në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë përveç qytetarëve të saj, kanë ardhur edhe qytetarë të shumtë të komunave tjera si dhe nga Shqipëria e Maqedonia Në...