Thursday, September 29, 2022

Praktikat e gabuara në Kuvend

0
Situatat, të cilat sjellin deri te braktisja e Kuvendit të Kosovës nga ana e opozitës, gjë që ka ndodhur javën e kaluar, e dëmtojnë...

Agani QKUK-së: Të respektohen bindjet religjioze

0
Ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani i ka kërkuar QKUK-së që të respektojë bindjet religjioze të pacientëve. Përmes një shkrese ai i ka kërkuar drejtorit...

Jeremiç në Egjipt: Aman mos pranoni Kosovën!

0
Ministri i punëve të jashtme të serbisë po qëndron në vizitë në Egjipt, ku mësohet se në takimin me ministrin e punëve të jashtme...

KANALI I ARMËVE

0
Filluan të hapin një kanal, por në vend të gurëve e dheut, u dolën armë. Kështu ka ndodhur në fshatin Rubovc të Kamenicës. ...

Përleshje masive serbë e shqiptarë, ndihmuan motrën e sulmuar

0
Në kthimin e Plisave nga Gjilani ka ndodhur një përleshje masive e karakterit etnik në Gracanicë. Raportohet se deri tek incidenti ka ardhur...

Tahiraj në Rubikon: Rugova ka ditur për aksionet e UÇK-së

0
Ish luftëtari i UÇK-së, Saim Tahiraj, në një intervistë ekskluzive në emisionin Rubikon të KTV-së, tha të mërkurën mbrëma se Adem Jashari, Sali Çekaj...

KFOR-I DO TË PËRCAKTOJË VIJËN KUFITARE ME SERBINË

0
  Problemet kufitare me Serbinë, mosdefinimi i vijës kufitare ndërshtetërore do të jetë pengesa kryesore për përcaktimin e vendit të arrestimit të dy policëve...

Kryeprokurori: Prokurorin Mustafi e kapa unë

0
Pas arrestimit të prokurorit Nazmi Mustafi për korrupsion e që udhëhiqte me Task-Forcën anti-korrupsion ka reaguar njeriu i parë i organit të akuzës, Ismet...

Prishtina, udha më e shkurtër e Serbisë për t’u lidhur me botën

0
Lideri i liberaldemokratëve, Çedomir Jovanoviq, është pritur në Preshevë sikurse në mesin e njerëzve të tij. I kanë ofruar të pijë dhe i kanë...

Kongesmenët Jahjagës: Kosova partner i rëndësishëm për Kongresin

0
Presidentja priti kongresistët e SHBA-së: David Dreier, David Price, Jim McDermott, Erik Paulsen dhe Gerry Connolly.Presidentja e Republikës së Kosovës priti sot në takim...