78 ditë ecje në këmbë për mirënjohje ndaj NATO-s

Një shtetas kosovar u nis nga Gjermania për në Kosovë për të falënderuar NATO-n, 13 vjet pas intervenimit ushtarak në Kosovë. Ai do të...

Nexhmije Hoxha: Ish-të përndjekurit, vjedhës lopësh. Në 50 vjet s'u vranë njerëz sa sot!

TIRANE-Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e udhëheqësit komunist rrëfen në një intervistë për gazetarin Janusz Bugajski në “Albanian Screen” vitet në krah të Enverit. “Ndihma e...

VLORË – TURIZMI FAMILJAR, MUNGOJNË TË ARDHURAT NGA TAKSAT

Megjithëse turizmi familjar përbën rreth 70 për qind të kapacitetit akomodues në qytetin e Vlorës, të ardhurat e siguruara nga vjelja e taksave prej...

Sllovenët i thanë jo adoptimit të fëmijëve nga ana e homoseksualëve

Lubjanë, 25 mars – Qytetarët sllovenë vendosën me shumicë të votave kundër ligjit me të cilin iu lejohet çifteve të homoseksualëve për të adoptuar...

Qeveria shpenzoi 10 milionë euro për politika të paplanifikuara

Prishtinë, 26 mars - Vendimet e Qeverisë nxorën nga arka e shtetit 10 milionë euro, të cilat u shpenzuan pa planifikim buxhetor, shkruan sot...

Partia e Gruevskit me spiunë dhe shërbime serbe

Shpërndaje     VMRO – Partia Popullore ka kërkuar që pushteti aktual të mos i fshehë...

Na ndiqni

166,483NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...