Gazetari e pyet Ali Ahmetin a e kalove “Urën e Siratit”? Ja si përgjigjet...

“Nuk kam bë gjynahe për të kaluar Urën e Siratit”, deklaroi Ahmeti, duke bë një gjynah tjetër të madh, sepse sipas të gjitha feve,...

Alsat-M, kah ja ke msy?! Ku don me thy qafën?!

Editorial nga portali Monitor MK Në ditën kur morëm një sihariq, në ditën kur vdiq masakruesi i mijëra fëmijëve, grave e pleqve musliman në Palestinë,...

Shukri Aliu me letër prej burgu i përgjigjet Ali Ahmetit: Po, unë jam “ekstremistë”

Komandanti i UÇK-së dhe veteran i luftërave kombëtare në Kosovë dhe Maqedoni, ka reaguar në lidhje me bisedën e përgjuar mes Ali Ahmetit dhe...

VIDEO – Një Gjermane pranon Islamin në Shkup te Hoxhë Bedri Lika

Konvertimet nga fetë tjera në Islam skan të ndalur, madje edhe tek xhamitë tona, kësisoi konvertimi ndodhi edhe në Shkup ku një gjermane deklaroi...

Kujdes protestat e nesërme pas Xhumaje organizohen nga disa Islamofob

Të nesërën disa qytetarë nga Tetova, Struga (që njihen si Islamofobë me qendrimet e tyre) sidomos Valon Kurtishi, tentojnë ta manipulojnë masën e besimtarëve...

Qytetarët e Hasanbegut: “Erdhi baba turk Taip Erdogan, dhe u kry puna”

Katastrofa natyrore që ndodhi në Shkup tregoi dhe njëherë se institucionet shtetërore nuk ishin në gjendje të menaxhojnë suksesshëm me krizën e krijuar. Edhe...

DR.GËZIM KELMENDI DUKE I LUTUR DEPUTETËT… (FOTO)

DR.GËZIM KELMENDI DUKE I LUTUR DEPUTETËT ME NËNSHKRUAR PËR TA THIRRUR SEANCËN PER Policin THAÇI Çfarë gjendje ka deputetë që nuk e nënshkrujnë ...

Agim Ibrahimi – Më shau Fenë Islame, Kombin Shqiptarë dhe Nënën

Fudbollisti Tetovarë Agim Ibrahimi siduket nga sezoni i ardhshëm nuk do të jet më në klubin Sllovenas NK Maribor, ai ka njoftuar mediat se...

Sulejman Rexhepi ia bën “8 me 2” Bujar Osmanit (video)

Në debatin rreth kryqit në Butel dhe Shqiponjën, që mbahet sonte në “Rruga drejt…”, Sulejman Rexhepi ia bën “8 me 2” Bujar Osmanit. Ai...

“Shiat” në qendër të Tetovës hapën Fondacionin për Kulturë dhe Shkencë

Si një zhvillim i mëtejmë i veprimtarisë së Librarisë Dielli, Fondacioni GNOSA u themelua me qëllim promovimin e përshpirtshmërisë së mirëfilltë, dialogut ndërfetar, vlerave morale dhe...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...