Rrahje në Shkup, një i therur, pesë të arrestuar

0
Një person është therur në një rrahje mes dy grupeve në lagjen Nerez të Shkupit. Ngjarja ka ndodhur në bulevardin Partizanska. Policia ka arritur...

Biseda “bombë” midis Zaevit e Gruevskit [video]

0
Është publikuar një video material i parë ku shihet një bisedë, e cilësuar “bombë”, midis kryeministrit Nikola Gruevski dhe liderit opozitar maqedonas Zoran Zaev....

Tentativё pёr puҫ apo luftё brutale pёr pushtet nё Maqedoni?

0
Nё Maqedoni hkallёzohet kriza nё politikёn e brendshme mes qeverisё dhe opozitёs. Qeveria akuzon opozitёn pёr plane pёr njё grusht shteti. Ndёrsa opozita akuzon...

Shkup, 9 aksidente për 24 orë

0
Gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Qytetit të Shkupit nga ana e policisë rrugore është kryer ekspertizë në gjithsej nëntë aksidente trafiku.Prej...

Kim Mehmeti: Nëse nuk shpërthejn “bombat”, atëherë ‘banditët’ tanë partiak, e kanë braktisur shtratin...

0
“Në Maqedoni, si në çdo shtet që drejtohet sipas rregullave mafioze, ka filluar lufta për jetë a vdekje mes ‘bandave’ partiake maqedonase – mes...

Tribunë me rastin e "Ditës Ndërkombëtare të Hixhabit" (FOTO)

0
Me reastin e “Ditës Ndërkombëtare të Hixhabit”u mbajt nje tribunë në Librarinë e Çarshise, të cilën e organizuan një grup studentesh. Qëllimi i këtij...

Në partinë VMRO-DPMNE po mbizotron panikë e vërtet

0
Sipas portalit maqedonas “Maktel” ditëve të fundit në partinë VMRO-DPMNE po mbizotron panikë e vërtet si në udhëheqësin më të lartë ashtu edhe në...

“Bombat” e opozitës, Maqedonia para destabilizimit të madh!

0
Maqedonia ndodhet para një krize të thellë politike e madje edhe destabilizuese për sigurinë e vendit, vlerësojnë njohësit e çështjeve politike, duke komentuar akuzat...

Provojeni mbulesën islame!

0
Dhjetëra vajza kanë provuar sot mbulesën islame në kuadër të manifestimit Dita e Mbulesës, që u organizua në Çarshinë e Shkupit.    Organizatoret u...

Maqedoni: Ja ku nuk do të ketë rrymë nesër

0
Qendra rajonale për menaxhimin me krizat e Qytetit Shkupi, pas informimit të marr nga EVN Maqedoni, i njoftuan qytetarët se për shkak të punimeve...