“Do të hetohet si dhe ç’ka është ndërtuar në projektin ‘Shkupi 2014′”

“Komuna Qendër po bën revizion komplet dhe kontrolle në disa objekte dhe përmendore nga projekti “Shkupi 2014”, para se gjithash “Nënë Tereza”, “Shtëpia e...

Borisov: Korridori 8 është prioritet i Bullgarisë në rajon

“Korridori 8 është prioriteti ynë. Ai është me rëndësi jetësore për rajonin tonë”, deklaroi sot kryeministri bullgar, Bojko Borisov, në fillim të seancës së...

Hasan Asani, kryetar i ri i Gjykatës Themelore në Tetovë

Hasan Asani është kryetar i ri i Gjykatës Themelore në Tetovë. Sipas Alsat-M, në garë ishin 7 kandidatë, derisa Enver Bexheti paraprakisht tërhoqi kandidaturën. Asani...

Qeveria e Maqedonisë ka së paku 120 ”ushtarë” të marrëdhënieve me publikun (Foto)

I mbani mend kritikat e LSDM-së kur ishte në opozitë lidhur me të punësuarit për promovim në Qeverinë e kaluar të Maqedonisë që udhëhiqej...

Kroacia përkrah integrimin euroatlantik të Maqedonisë

"Jemi të gatshëm të ndihmojmë përmes këshillave tona që të zbatojnë reformat, të forcojnë stabilitetin dhe të ofrojmë ndihmën tonë në procesin e integrimit...

Ligji për gjuhët përplas mazhorancën dhe opozitën në Maqedoni

Edhe pas propozimit të amendamenteve, VMRO-DPMNE-ja vazhdon të akuzojë shumicën parlamentare se po sjell ligj i cili Maqedoninë e bën dygjuhësore. Sipas partisë së Nikolla...

Sot shënohet Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe

Me rastin e 22 nëntorit, Kongresit të Manastirit dhe Ditës së Alfabetit të Gjuhës Shqipe do të organizohen një sërë aktivitetesh për të përkujtuar...

Meta flet nga Maqedonia për raportin e tij me Ramën

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta theksoi se raportet që ka me Edi Ramën nuk kanë asnjë ndikim tek sjellja e tij si kryetar i...

Hahn: Maqedonia ta bëjë edhe kilometrin e fundit

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn ka kërkuar nga zyrtarët e Maqedonisë që të zbatojnë reformat e domosdoshme për marrjen e një...

Saiti: Deri në vitin 2050 në Maqedoni, persona të moshuar do të jenë 33...

Sipas parashikimeve të Kombeve të Bashkuara deri në vitin 2050 në Maqedoni të moshuar do të jenë 33 për qind e popullatës. Në vitin 2008,...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...