20 komuna në Maqedoni me llogari të bllokuara

0
Janë bllokuar llogaritë e 20 komunave në Maqedoni nga gjithsej 80. Pjesa më e madhe e këtyre komunave janë në rajonin e lindjes, ngase...

MPB do të informojë në lidhje me aksionin e mbrëmbshëm policor në rajonin e...

0
MPB paralajmëroi konferencë për shtyp në lidhje me aksionin e kryer mbrëmë 13:30 është koha e paralajmëruar për konferencën e shtypit të caktuar nga MPB. Siç...

Vetëm 18% e teritorit të Maqedonisë me rrjet kanalizimi

0
Vetëm 18% e gjithë teritorit të Maqedonisë është i mbuluar me rrjet kanalizimi, tregojnë të dhënat nga organizata qytetare Gazetarët për të drejtat e...

Qeveria e miratoi propozim-ligjin për rritjen e akcizës së naftës

0
Qeveria në seancë e miratoi Propozim-ligjin për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për akcizat me të cilin propozohet rritje e lartësisë së akcizës së...

Ligji për gjuhët rikthehet sot në Kuvend

0
Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot duhet ta propozojnë debatin për propozim-ligjin për përdorimin e gjuhëve në kornizë të seancës së 15 e cila...

Sot raundi i tretë i zgjedhjeve në Çair

0
Sot do të rivotohet në vendvotimin 2901 në Komunën e Çairit në Maqedoni. KSHZ votoi unanimisht pro rivotimit në Çair, duke u bazuar edhe...

Zjarr në Fakultetin e Ndërtimtarisë në Shkup

0
Një zjarr ka shpërthyer sot paradite në ndërtesën e Fakultetit të ndërtimtarisë në Shkup. Njësite e Zjarrfikësve territorialë të Qytetit të Shkupit akoma janë...

Janë lënduar 12 persona në aksidente në Shkup

0
Dy persona janë lënduar më rëndë në dy nga gjithsej 11 aksidente të regjistruara gjatë ditës së djeshme në rajonin SPB të Shkupit. Në...

Biskota me Kimikate nga Serbia – Ballkani në Alarm

0
Një sasi e konsiderueshme biskotash të ëmbla dhe të kripura nga Serbia janë bllokuar në kufirin kroat, njofton Qendra e Alarmit e Komisionit Evropian. Nga...

Maqedonia do ta ratifikojë Konventën e Stambollit për eliminimin e dhunës ndaj grave

0
“Dhuna seksuale dhe dhuna në familje janë përpjekje më dominuese të dhunës në baza gjinore, por në Maqedoni shumë pak flitet për to dhe...