Okta prej sot nuk dërgon derivate të naftës për Makpetrol-in!

0
Për shkak të llogarive të bllokuara bankare të Makpetrol-it, Okta ka ndaluar furnizimin me derivate të naftës për këtë kompani, mëson ALSAT-M nga burime...

Kroacia përkrah integrimin euroatlantik të Maqedonisë

0
"Jemi të gatshëm të ndihmojmë përmes këshillave tona që të zbatojnë reformat, të forcojnë stabilitetin dhe të ofrojmë ndihmën tonë në procesin e integrimit...

A kushtojnë syzat e Gruevskit 60 mijë dollarë?

0
Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, së bashku me familjen ka vendosur që pushimet t’i kalojë në Izrael, ndërsa në rrjetet sociale qarkullojnë fotografi në të...

Mbi 90 të vrarë dhe 1500 të arrestuar në Turqi, qytetarët ftohen të dalin...

0
Mediet raportojnë se numri i të vrarëve gjatë natës së mbrëmshme të përpjekjes për grushtet në Turqi janë vrarë së paku 90 veta. Po ashtu...

IKJE SPEKTAKULARE E SHQIPTARIT

0
Arratisje spektakulare e një shqiptari nga burgu Nafplion i Greqisë. Siç transmetojnë mediat greke, një shtetas shqiptar është arratisur nga burgu gjatë transmetimit të...

Shqipëri: Maskat rikthehen në rrugë

0
Mëngjesi i sotëm u ka sjellë ndër mend banorëve të Matit tmerret e vitit të mbrapshtë 1997-s, kur grabitësit nën kërcënimin e armës bënin...

Pse Edi Rama dhe gruaja e tij nuk mund të shkojnë në Arabinë Saudite?

0
Këto ditë ka qarkulluar një lajm se Edi Rama dhe bashkëshortja e tij Linda Rama nuk mund të shkojnë në Arabinë Saudite për shkak...

Hungaria ngriti gardh me gjemba, por tani kërkon emigrantë

0
Duke qenë se në Hungari ka një numër më të pakët të punëtorëve, shteti po mendon tani që të ftojë punëtorë miq, të cilët...

Vriten dy kadetë serbë

0
Dy kadetë serbë janë vrarë sot në mëngjes në terrenin e trjanimit Pasuljanske nga një shpërthim i një granate të mbetur.Shtatë kadetë tjerë janë...

RAST SOCIAL, FAMILJA EMËRLLAHU NGA KUMANOVA JETON NË KUSHTE TË MJERUESHME

0
Shtyllë mbi të cilën është varur pesha e varfërisë dhe dhimbja e lotit të fëmijëve. Kështu e sheh veten kryefamiljari Ekrem Emurllahu nga Kumanova....