Droga, 'pluhuri' që vret!

0
Droga është një substancë toksike e cila mund të ndryshoj gjendjen e vetëdijes. Drogat janë substance psikoaktive, të cilat pas futjes në organizëm shkaktojnë...

Rreth 40 për qind e njerëzve në botë kanë kilogram të tepërt

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë (WHO) ka nxjerrë një rekomandim që shtetet përmes politikës së taksave të rrisin çmimin e pijeve të ëmbla, siç janë...

Si të eliminojmë qeskat poshtë syve

0
Kjo për shkak se me kalimin e viteve indet dhe muskujt në këtë zonë dobësohen. Megjithatë ka dhe arsye të tjera pse ato shfaqen....

Hipertensioni, 7 rregullat për ta luftuar

0
Hipertensioni ose i quajtur ndryshe si "vrasësi i heshtur" mund të godasë për vite të tëra një person pa dhënë sinjale të qarta, por...

Mos merrni frymë me gojë!

0
Ndoshta era e pakëndshme e gojës suaj nuk vjen nga dhëmbët, por nga frymëmarrja me anë të gojës.Nëse merrni frymë me gojë dhe jo...

Kripa

0
Rreziqet e konsumimit te tepërt të kripës dhe shenjat që tregojnë se ju konsumoni shumë kripë Kripa përdoret në ushqimin tonë në bazë ditore. Moderimi...

Shtate gota uje kunder dhimbjes se kokes

0
Nëse të dhemb koka, mjafton të pish shtatë gota ujë në ditë dhe do qetësohesh. Pirja e ujit në mënyrë të rregullt mund të...

Mjekra mbron nga dhimbja e fytit dhe kanceri i lëkurës, por ngadalëson edhe plakjen

0
Mjekrat kanë efekt të dobishëm në shëndet, veprojnë si njëfarëlloj izolatori dhe mbrojnë nga dhimbja e fytit dhe djegiet nga dielli, ndërsa lehtësojnë edhe...

Lajm Gënjeshtër – Tableta Paracetamol P-500

0
Një postim që po vërtitet nëpër media sociale 'Kujdes mos konsumoni Paracetamolin në të cilin shkruan P-500. Është një paracetamol i ri, shumë i...

Çfarë nuk dini për vajin e ullirit

0
Vaji ullirit është një produkt që njihet për vlerat e tij të larta dietike dhe mjeksore. Gjethet e ullirit dhe lëvoret e degëve përmbajnë...