Sunday, January 16, 2022

Dortmundi e kërkon me ngulm Bersant Celinën

0
I riu i Manchester Cityt, kosovari Bersant Celina ka tërhequr vëmendjen e gjigantit gjerman, Dortmund, shkruan gazeta britanike “The Sun”. Lajmin e botuar në “The...

Ronaldo dhe Zidane udhëheqin ekipin e yjeve në ndeshjen për luftën kundër Ebolës

0
Projektin "Ndeshja kundër varfërisë" e udhëheqin ambasadorët e UNDP-së të vullnetit të mirë Ronaldo dhe Zidane nga viti 2003  Ekipin e ish-yjeve të futbollit...

Shënon lojtari musliman, ja çka bëjnë izraelitët

0
Pak ditë më parë portali jonë publikoj lajmin për transferimin e bujshëm të dy lojtarëve musliman rus në kampionati izraelit, gjë e cila nuk...

Kroacia shpalos fanellat e reja për EURO 2016

0
Bëhet fjalë për fanellën kuq e bardhë me katrorët e njohur me të cilën Kroacia do të luajë kundër Izraelit në Osjek ndërsa kundër...

Sanchez dëshiron të vazhdojë me Barcën

0
Alexis Sanchezi është i lumtur te Barcelona dhe shpreson ta vazhdojë karrierën në Camp Nou, ku ka kontratë deri në qershor të vitit 2016....

Zyrtare: Mourinho i Chelseat

0
Jose Mourinho do të jetë trajner i ri i Chelseat. Trajneri portugez e ka vendosur definitivisht rikthimin e tij te skuadra londineze. Një...

Krerët e federatave të futbollit të Kroacisë dhe të Kosovës, Shuker dhe Vokkri takohen...

0
Fadil Vokrri, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe Davor Shuker, kryetari i Federatës së Futbollit të Kroacisë (HNS), janë takuar sot...

Ky është futbollisti i vitit në Angli

0
Adam Lallana është lojtari më i mirë i vitit 2016, i zgjedhur nga votat klubit të tifozëve anglezë me 39% të votave, duke lënë...

Manchester United, 20 milionë euro për Shaqirin

0
Pas Liverpoolit, edhe gjiganti tjetër britanik, Manchester United, ia ka mësyrë Xherdan Shaqirit. Uebfaqja angleze caughtoffside.com njofton se ‘Djajtë e Kuq’ janë të gatshëm...

Edhe një futbollist nigerian e përqafoi Islamin

0
Ish-futbollisti nigerian, pjesëmarrës në Kupën e Botës, Emeka Ezeugo, e përqafoi Islamin, duke thënë se ai arriti në vendimin e tij të jetës sepse...