Sunday, January 16, 2022

Mbahet ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike Rio 2016

0
Me ceremoninë e hapjes kanë filluar zyrtarisht Lojërat Olimpike Rio 2016. Në ceremoninë e zhvilluar në stadiumin Maracana pas shfaqjeve u mbajt parada e...

S’luhet futboll nëpër liqene

0
Ndeshjet e xhiros së 19-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll janë shtyrë për të martën dhe të mërkurën. Këto ndeshje është...

NBA: Gregg Popovich regjistron triumfin e njëmijtë në karrierën e tij

0
Gregg Popovich, trajneri i San Antonio Spurs mbrëmë ka shënuar fitoren e njëmijtë në karrierën e tij. Fitorja e ekipit të tij kundër Indianës,...

El Clasico në pikë të ditës

0
Futbolli evropian sot do të ketë një ditë të ngjeshur me ngjarje futbollistike. Skuadra të mëdha evropiane sot do të zhvillojnë ndeshjet e...

Eto + 35 milion euro = El Shaarawy

0
Lajmet më të reja që mbërrijnë nga mediat italiane raportojnë se Anzhi është duke bërë një lëvizje sensacionale për transferimin e sulmuesit të Milan,...

"E refuzoj fanelën, sepse jam musliman"

0
Ylli i Newcastle United, Papis Cisse e ka refuzuar fanelën e re të Newcastle e cila do të jetë me reklamën e bankën "Wonga"....

Terry te Drogba, për para

0
John Terry shumë lehtë mund të bashkohet me ish bashkëlojtarin te Chelsea, Didier Drogba. Skuadra turke, Galatasaray do të bëjë një ofertë tejet joshëse...

Katër lojtarët e mëdhenj që nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve asnjëherë (Foto)

0
Liga e Kampionëve është gara më e madhe evropiane për klube dhe ajo është ëndrra e çdo lojtari dhe klubi. Ky trofe cilësohet si më...

Holanda fiton, por jo Spanja

0
Holanda ka mposhtur me rezultat të thellë 3-0 Estoninë, teksa befasia e mbrëmjes ishte Finlanda, që e ka ndalur Spanjën në një barazim 1-1....

Sevilla – Dnipro finalja e Ligës së Evropës

0
Sevilla pritet të mbrojë titullin e kampionit të Ligës së Evropës në finale në të cilën do të përballet me Dnipron.   Ekipi spanjoll...