Sunday, January 16, 2022

Femra të Lindjes së Mesme, dikur të përjashtuara nga sporti sot në Lojërat Olimpike

0
Prestigjozja “Uashington Post” i ka kushtuar një shkrim faktit të pjesëmarrjes në lojrat olimpike të sportisteve femra me shami.  E ajo e trajton këtë...

Xhudisti nga Egjipti refuzoi ti jap dorën rivalit të tij Izraelit

0
Xhudisti egjiptian Islam El Shehaby ka refuzuar të përshëndes për dore kundërshtarin nga shteti i Izraelit Or Sasson.Kjo ka shkaktuar një çudi dhe debat...

Pensionohet Phelps, atleti më i dekoruar në historinë e Lojërave Olimpike

0
Michael Phelps ka konfirmuar se të shtunën do të garojë në Olimpiadë për herë të fundit në karrierë para se të pensionohet nga noti. 31-vjeçari,...

Al-Deehani, sportisti i parë i pavarur me të artë olimpike

0
Fehaid Al-Deehani është shënuar në histori si sportisti i parë që ka fituar medalje të artë olimpike duke garuar si sportist i pavarur, shkruan...

Pas Arsanlit, edhe një klub i madh anglez vihet pas Mustafit

0
Pas Arsenalit, është Chelsea klubi i dytë i Premier Leagues që e kërkon mbrojtësin shqiptar të Valencias, Shkodran Mustafin. Reprezentuesi i Gjermanisë gjatë kësaj verë...

Mbahet ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike Rio 2016

0
Me ceremoninë e hapjes kanë filluar zyrtarisht Lojërat Olimpike Rio 2016. Në ceremoninë e zhvilluar në stadiumin Maracana pas shfaqjeve u mbajt parada e...

Foto/ Pronari i “Leicester Cityt” shpërblen futbollistët me nga një super veturë

0
Pronari i klubit të “Leicester Cityt”, Vichai Srivaddhanaprabha ka shpërblyer me nga një super veturë futbollistët e tij, pas fitimit të titullit në Ligën...

Benzema: Islamofobët dhe racistët më lanë jashtë kombëtares

0
Karim Benzema është lënë jashtë kombëtares së Francës për Europianin që po zhvillohet gjatë kësaj vere po në Francë, dhe sulmuesi thotë se e di...

Italia eliminon Spanjën, e pret tjetër superndeshje

0
Italia e ka eliminuar Spanjën nga Euro 2016, pasi e ka mposhtur me rezultat 2 me 0 në 1/8-n e finales. Italianët fituan falë golave...

Zyrtare: UEFA dënon Shqipërinë

0
20 mijë euro gjobë. Është ky ndëshkimi i parë nga UEFA në këtë Evropian për Shqipërinë. Federatës Shqiptare të Futbollit i është komunikuar nga organizatori...