FIFA vendos sot për anëtarësimin e Kosovës

0
Federata Botërore e Futbollit – FIFA vendos sot për pranimin ose jo të Kosovës në këtë organizatë, njofton Koha.net. FIFA zhvillon ditën e dytë të...

Majlinda Kelmendi në finale

0
Majlinda Kelmendi ka kaluar në finale duke e mposhtur Annabelle Euranie nga Franca. Xhudistja jonë është treguar më e zonja se kundërshtarja e saj që...

Sensacionale: Putini me Kosovën

0
Kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, nga Kazani i Rusisë, ka treguar se kush nga rusët ishte pro dhe kundër, që...

FC Shkupi U15 në finale të Kupës së Maqedonisë

0
Gjenerata 2001 (U15) që udhëhiqet nga trajneri Prof. Jeton Musliu ka kaluar në finalen e Kupës së Maqedonisë. Edhe pse ekipi ynë kishte pësuar...

Kuqezinjtë zbulojnë planin e përgatitjeve për Euro 2016

0
22 maji do të jetë fillimi i rrugëtimit të kombëtares shqiptare në Euro 2016. Për të qenë sa më të qetë dhe larg syve...

Futsall, Kosova dy miqësore me Turqinë

0
Përfaqësuesja e Kosovës në futsall do t'i zhvillojë dy ndeshje miqësore me përfaqësuesen e Turqisë. Dy ndeshjet miqësore do të zhvillohen në Turqi, më 14...

Mërgim Mavraj drejt Turqisë

0
Mërgim Mavraj mund të transferohet në kampionatin turk gjatë verës. Mbrojtësi i kombëtares ka zgjuar interesimin e dy gjigantëve nga Turqia, Besiktasit dhe Trabzonsport. Lojtari i...

De Biasi: Të tregojmë pjesën tonë më të mirë në “Euro 2016”

0
“Duhet t'i përvishemi punës për të treguar pjesën tonë më të mirë, që është fryma e grupit dhe e skuadrës"   TIRANË (AA) - Trajneri i...

Lojtari besimtar Mavraj, kyç në mbrojtjen shqiptare

0
Lojtari i cili nga islamofobët shqiptar u urrye për shkak se kur shënoi gol për kombëtaren, falënderoi Zotin me sexhde, del të ketë qenë lojtari...

Tifozët pejanë: Stavileci po e shfrytëzon pozitën e Ministrit tek KB Prishtina

0
Tifozët pejanë kanë lëshuar akuza të rënda ndaj Sigal Prishtinës, respektivisht presidentit të saj, Blerand Stavileci, për të cilin thonë se po e shfrytëzon...