Sunday, November 27, 2022

Valon Berisha: Migja jem m'pat thanë Pashe Allahun që e jep gollen e parë...

0
"Gool me Migjen" "Migja jem m'pat thane Pashe Allahun qe e jep gollen e parë për Kosovën edhe kur me erdh rasti me marr penalltin,...

Bokseri legjendar Muhamed Ali: “Kam frikë se nuk do të hyjë në Xhennet”

0
Ngjarja në vijim tregohet nga një intervistë me boksierin e njohur Muhamed Ali… Gjithçka filloi me një pyetje në pamje pa përgjigje: “Në sportin tuaj...

Armando Sadiku në namazin e Xhumasë

0
Me besimin në Zot dhe dashurinë për Atdhe gjithmonë do hecim përpara. Shënuesi i vetëm i golave për Kombëtarën Armando Sadiku në namazin e Xhumasë...

Vokrri: Futbolli turk ka ndihmuar shumë për pranimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA

0
Shumë beteja në fushën e gjelbër, skuadrat e Prishtinës, Partizanit të Beogradit dhe Fenerbahçes, madje edhe reprezentacionit të Jugosllavisë së dikurshme i kanë fituar...

Përfundojnë Lojërat Olimpike: Kjo është pozita e Kosovës

0
Lojërat Olimpike Rio 2016 janë mbyllur sot me medaljen e fundit të artë që e fitoi në basketboll SHBA-ja, ku Flamurin e Kosovës në...

Mërgim Mavraj refuzon mbishkrimin Birra e Pejës

0
Futbollisti me renome ndërkombëtare, njëherit edhe futbollistë i kombëtares së Shqipërisë, istogasi Mërgim Mavraj nuk pranuar që në veshjet e kombëtares ai të ketë...

Haxhi Krasniqi premton titullin e botës

0
Boksieri Junikas në vitin 2018 ishte konfirmuar si kampion evropian, por nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq. Viti 2018 ka qenë fantastik për...

Xhudisti nga Egjipti refuzoi ti jap dorën rivalit të tij Izraelit

0
Xhudisti egjiptian Islam El Shehaby ka refuzuar të përshëndes për dore kundërshtarin nga shteti i Izraelit Or Sasson.Kjo ka shkaktuar një çudi dhe debat...

Emanuel Adebayor pasi ka pranuar Islamin ka deklaruar…

0
Ish ylli i Arsenalit Emanuel Adebayor pasi ka pranuar Islamin ka deklaruar: "Asgjë në jetën time nuk ka më shumë rëndësi se sa Allahu."

E refuzoi ish-Jugosllavinë dhe u pensionua para kohe

0
Driton Kuka ishte një xhudist premtues në kohën e ish-Jugosllavisë. Në Kampionatin Evropian të Juniorëve të vitit 1989, i cili ishte mbajtur në Athinë,...