Saturday, August 13, 2022

S’luhet futboll nëpër liqene

0
Ndeshjet e xhiros së 19-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll janë shtyrë për të martën dhe të mërkurën. Këto ndeshje është...

Benzema do të qëndrojë te Reali

0
Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, do të qëndrojë te klubi mbretëror edhe pas përfundimit të sezonit, gjithnjë sipas agjentit të tij. Benzema...

Torres bën historinë,shënon në 7 gara në një sezon

0
Lojtari spanjoll që luan për skuadrën angleze të Chelseat, Fernando Torres është bërë lojtari i parë që ka shënuar në shtatë kompeticione të ndryshme...

1 ditë e Xherdanit: Bayerni, feja dhe familja

0
Gazeta e njohur zvicërane "Blick" ka bërë një reportazh për jetën e Xherdan Shaqirit në Munchen. Një gazetar zvicëran ka intervistuar Shaqirin me të...

Shënon lojtari musliman, ja çka bëjnë izraelitët

0
Pak ditë më parë portali jonë publikoj lajmin për transferimin e bujshëm të dy lojtarëve musliman rus në kampionati izraelit, gjë e cila nuk...

Milan e largon Lazion nga vendi i tretë

0
Milano është në rrugë të mirë për të siguruar këtë edicion vendin e tretë që dërgon në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Allegrit...

Arsenal në duar të arabëve, skuadra më e paguar!!

0
Skuadra londineze, Arsenal në fund të edicionit mund të përfundoj në duar të investitorëve arab. Një konzorcium arab thuhet se ka filluar bisedimet për...

El Clasico në pikë të ditës

0
Futbolli evropian sot do të ketë një ditë të ngjeshur me ngjarje futbollistike. Skuadra të mëdha evropiane sot do të zhvillojnë ndeshjet e...

Goditjet me kokë në futboll shkaktojnë çrregullime të shumta intelektuale

0
Goditja e topit të futbollit me kokë është e dëmshme, ajo mund të çojë në vonesa të reagimeve gjatë kohë së kryerjes së detyrave...

Demba Ba: Jam musliman, se ndërroj me asgjë, këtu hyn edhe futbolli

0
Sulmuesi senegalez i Chelseat, Demba Ba ka deklaruar se ka ardhur në Chelsea për të luajtur në këtë skuadër e jo për të qenë...