Saturday, August 13, 2022

Testi i forcës së muskujve

0
Zhvillimi i muskujve e ndihmon trupin për të luftuar kundër osteoporozës. Duke vënë në lëvizje muskujt, vihen në lëvizje edhe kockat duke ndihmuar njëkohësisht...

Sërfisti nga Hawaii kapi dallgën 30-metërshe

0
Sërfisti nga Hawaii, Garrett McNamara, theu rekordin botëror të vendosur nga ai vetë. Sportisti është ngritur dhe ka rrëshqitur me dërrasën e tij mbi...

Demba Ba: Si mysliman, e dënoj gjestin e Hazard

0
Sulmuesi i Chelseat, Demba Ba e ka dënuar sulmin e Eden Hazard në ndeshjen ndaj Swanseas ndaj një mbledhësi topash. Hazard e rrëzoj...

Sporti i skive pasioni i ri i shqiptarëve

0
Dimri, krahas motit të ftohtë dhe deri diku izolimit që i bën vendit, sjell për të apasionuarit e dëborës dhe sportin e skive. Vitet...

Pensionistët dhe ushtrimet fizike

0
Shëtitjet në natyrë, ngjitjet me litar, madje edhe aktivitete te tjera rekreative po shihen nga pensionistët britanikë si mënyra mjaft të mira për të...

Benzema: Më pëlqen presioni

0
Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka thënë se presioni atij po i bën shumë mirë dhe po rezulton me më të mirën e...

Superfuqia sportive e Kinës (FOTO)

0
Tre dekada rritje ekonomike kanë shndërruar ekonomkinë kineze të dytën më të madhe në botë dhe nëse ky ritëm rritje do të jetë i...

Këshilla dhe ushtrime shtëpiake për heqjen e yndyres dhe dhjamit

0
A do dëshironit që për një javë t’i hiqni shtresat e grumbulluara dhjamore përreth barkut? Nëse nuk kemi të bëjmë me shtresa të mëdha,...

Po vjen Ibra, goli në 180 km në orë

0
Zlatan Ibahimovic ka shënuar edhe një gol të çmendur. Sulmuesi suedez ka realizuar në humbjen e PSG-së nga Nice një gol që do...