Ndryshimi i Kushtetutës, kusht për hyrjen e Serbisë në BE

Ndryshimi i Kushtetutës është kush për hyrje të Serbisë në Bashkimin Evropian, transmeton Koha."Ndryshimin e Kushtetutës e kemi kusht për hyrjen në BE. Kur...

Ja çfarë postoi gazetari Muhamed Zekiri (FOTO)

Gazetari i njohur Muhamed Zekiri në rrjetin social ka postuar një thënie nga Sejjid Kutub ku ka thënë: "Nëse në një vend janë të fortë...

Izraeli vazhdon politikën e shkeljeve kundër Mesxhid-i Aksa

Bëhet e ditur se një zyrtarë nga Organizata e Monumenteve Historike Izraelite dhe 45 kolonë hebrenj kanë hyrë në oborrin e Mesxhidi Aksasë në...

Interi klub anti-shqiptar? Ja çka ka bërë gjatë luftës në Kosovë! (Foto/Video)

Mjaftoi një fotografi në rrjetet sociale ku shihej një banderolë “Kosova është Serbi” që tifozët ballkanas, posaçërisht ata shqiptarë, të shpërthejnë me debate në...

Skadon afati për paraqitjen e dëmeve nga vërshimet

Sot skadon afati që është caktuar nga Qeveria e Maqedonisë për paraqitjen e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet e 6 gushtit në zonat e...

Krimineli/Terroristi serb 18 vjet rresht e mbajti në bodrum dhe e përdhunoi vajzën myslimane...

Në Aleksinac të Serbisë, policia e ka arrestuar 52-vjeçarin Gjorgje Veliçkoviq, në bodrumin e të cilit e ka gjetur të mbyllur vajzën myslimane, 22-vjeçaren...

Përparësitë më të rëndësishme të leximit

Për fat të keq, leximi gjithë e më tepër humb popullaritetin. Sa më tepër plakemi, obligimet tona rriten dhe na mbetet pak kohë për...

Mbi 400 banesa të shqiptarëve të uzurpuara në veri

Kthimi i shqiptarëve në pronat e tyre në pjesën e veriut vazhdon të mbetet edhe më tutje sfidë. Aktualisht janë mbi 400 banesa të shqiptarëve...

Marrakeshi dhe të drejtat e njeriut

“Feja duhet të jetë një mjet drejt bashkë-ekzistencës. Karta e Medines stabilizoi idenë e një qytetarie të përbashkët (një kombi) pavarësisht besimit fetar.” Shejh...

Erdoğan: BE-ja nuk ka mbajtur premtimet ndaj Turqisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në një intervistë për televizionin Al Jazeera me qendër në Katar i është përgjigjur pyetjeve në lidhje me...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...