Thënie të gjeniut që kishte 40 mijë libra në shtëpi: Mit’hat Frashëri dhe paradokset...

 Portreti i babait të tij, rilindësit Abdyl Frashëri, varej në muret e shkollave në Shqipëri, ndërsa ai, i biri, konsiderohej armik i popullit gjatë...

Shtohen tensionet mes Kosovës e Serbisë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i cili nuk u lejua të hyjë në territorin e Kosovës, ka thënë...

Bashkimi Europian nuk komenton arrestimin e Nehat Thaçit

Bashkimi Europian nuk e ka komentuar rastin e arrestimit të Drejtorit të Policisë së Mitrovicës Nehat Thaçi, nga ana e autoriteteve të Serbisë. Zëdhënësja e...

Komuna e Mitrovicës sulmohet me kallashnikov 

Rreth orës 01:53 komuna e Mitrovicës është sulmuar me kallashnikov, duke i shkaktuar dëme materiale në thyerje të dritareve. Burime të Veriu.info nga komuna bëjnë...

Edhe një tërmet dridhi Maqedoninë, më i fuqishëm

Pas tërmetit të mëngjesit, edhe një tërmet këtë herë më i fuqishëm dridhi Shkupin, në ora 15.10 Sipas Qendrës Seizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 5.1...

Disa fjalë rreth refleksioneve të ngjarjeve të fundit nëpër botë!

Ajo që ndodhi mbrëmë në Nice të Francës, dje në Medinen e ndritur dhe pardje në Stambollin e bukur, është vërtet një tragjedi e...

EUROPOL alarmon: Janë zhdukur të paktën 10 mijë refugjatë minorenë

Agjencia e BE-së për kundërzbulimin, “EUROPOL”, ka dhënë alarmin se të paktën 10 mijë fëmijë refugjatë të pashoqëruar janë zhdukur, pasi kanë mbërritur në...

Mustafa thotë se kosovarët kërkojnë të kthehen nga ISIS-i

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa, ka folur sërish për luftën kundër terrorizimit, por edhe për rrezikun që i kanoset vendit tonë nga sulmet terroriste,...

Ministri portugez dorëhiqet pasi kërcënoi gazetarët

Ministri i Kulturës i Portugalisë, Joao Soares, jep dorëheqjen pasi në Facebook kërcënoi se do të grushtonte gazetarët që po e kritikonin, raportojnë mediet...

Shokon deputeti belg: Pas terrorit në Bruksel qëndrojnë shërbimet sekrete belge

Ditën e akteve terroriste, deputeti belg Laurent Louis, nga faqja e tij e Facebook-ut, shokon opinionin publikë duke deklaruar se pas terrorit në Bruksel...

Na ndiqni

170,120NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...