VIDEO – Nëse bën mardhënje në ëndër (a don të thotë se je tu...

Hoxha i nderuar Nesim Demiri vazhdon me shpjegime rreth botës së Xhinve dhe Magjisë, me që shpesh ndodhë që të kemi ëndra të ndryshme,...

VIDEO – Duke ja la xhenazen i ngjitet dora për xhenaze (ngjarje e vërtetë)

SubhanAllah çfarë ngjarje e madhe që është kjo, ngjarje e ndodhur në kohën e Imam Malikut, këtë ngjarje e tregon hoxha i nderuar Ferid...

VIDEO – Ja pse Hoxhë Shefqet Krasniqi thotë se nuk është Haram femra me...

Në këtë video do ta gjeni praktikisht atë që u përgjigj hoxha i nderuar Shefqet Krasniqi:   https://www.youtube.com/watch?v=KEkf2pvEOIY   Ndërsa në videon e radhes do ta gjeni përgjigjen...
video

Vrasja e Leart Ademit (19 vjeçari nga Shkupi) – Reagon Imami Bekir Halimi (video)

Ngjarja tragjike që ka ndodhur të diellën në mbrëmje ka tronditur opinionin, kishte reagime të njëpasnjëshme nga fytyrat publike, edhe Imami nga Shkupi Bekir...

VIDEO – Hoxhë Enes Goga nga Peja ia bën 8 me 0 popit Serb...

Patriku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, tha sot në Nish se të gjithë janë të detyruar të ngrenë zërin “në mbrojtje të Kosovës e...

VIDEO – Disa që falen me këmbë hapur dhe duar në gjoksa

I është parashtruar një pyetje Hoxhës së nderuar Shefqet Krasniqi mbi çështjen e mënyrave të faljes së Namazit, ta dëgjojmë përgjigjen: https://www.youtube.com/watch?v=x54s6gVd0zE

VIDEO – E hypi çmimin e tokës për Xhami por… (ngjarje në Shkup)

E mira dhe e keqja gjithmonë ka egzistuar dhe do të egziston përderi sa bota egziston, kështu ndodhi edhe me një ngjarje në Shkup...

VIDEO – A është e vërtetë se në çdo shtëpi ka nga një gjarpër

Vazhdojmë me publikim e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë Islame, pyetja e radhës i parashtrohet Hoxhës Muharem Ismaili e cila...

VIDEO – Çka i tha bossi i Casinos Hoxhës Ferid Selimi

Se lojërat “e fatit” jan të shtuara në shoqërinë tonë tregon fakti se nuk ka mbetur qosh në lagjet tona ku nuk ka së...

Tërmeti në Itali në momentin e ndeshjes Pescara – Atalanta (VIDEO)

Tërmeti në Itali në momentin e ndeshjes Pescara - Atalanta (VIDEO)   https://www.youtube.com/watch?v=k9hquTvryAM

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...