A e keni dëgjuar këtë ders?

Arena e rrjeteve sociale, është e mbushur përplotë me ligjërime të mirëfillta. Në mesin e tyre ka edhe plotë ligjërata Islame të shumë imamëve...

VIDEO – Kjo fe nuk është e Arabit

Në këtë video me titull: "Kjo fe nuk është e Arabit" hoxha i nderuar Bekir Halimi tregon se feja Islame nuk është pronë e...

VIDEO – Probleme me Bashkëshortin

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë Islame, pyetja e radhës e cila i është parashtruar hoxhës së...

A ka parë Hoxha Nesim Demiri Xhin origjinal?! (VIDEO)

Me që Hoxha i nderuar Nesim Demiri kohëve të fundit ka shpjeguar shumë çështje rreth botës së Xhinve, nga një të pranishmëve është pyetur...

VIDEO – Biznis me Sevape

Të shpeshta jan kalkulimet e bizneseve për të holla, hoxhë Bekir Halimi shtron pyetjen se kurrë do të bëjm kalkulime për biznesin me sevapeve?...

VIDEO – Kam babain 64 vjeçar i thash të mëson Kuranin…

Vazhdojmë me publikim e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e kësaj feje madhështore Islame, pyetja e radhës i drejtohet hoxhës Ismail Bardhoshi dhe...

VIDEO – A mund të bëj Dua për jobesimtarin që Zoti të i udhëzoj

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë Islame, pyetja e radhës e cila i dedikohet hoxhës së nderuar...

500 kinezë masovisht pranojnë islamin! (VIDEO)

Një gazetë saudite ka shpërndarë në youtube një video ku shihet konvertimi masv i 500 kinezëve. Ata u prekën nga thjeshtësia e varrimit të...

Vdekja e 3 vjeçarit nga Vushtria në makinën që morri flakë, flasin familjarët (Video)

Sami Muhaxhirit nga Stanovci i Ulët i Vushtrrisë, mëngjesin e së dielës i’u dogj makina në oborr.   Brenda veturës Audi 80’ ishte edhe...

VIDEO – Shpirti i njeriut në varr

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë Islame, pyetja e radhës e cila i është parashtruar hoxhës së...

Na ndiqni

169,812NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...