VIDEO – Për filmin fyes ndaj Profetit Muhammed

Hoxha nga Tirana Justinian Topulli në këtë video flet për filmin fyes që para disa viteve u bë zhurmë e madhe në të gjithë...

VIDEO – Në pamundësi për ta falë Xhumanë ne në gurbet, sa gjynahe kemi

Pyetja e radhës që paraqesim juve të nderuar lexues vjen nga gyrbeti gjat një tribune në vendet skandinave të mbajtur nga Hoxha Ferid Selimi,...

VIDEO – Namazi në Aeroport

Në këtë video sekuencë me një atmosferë vllezërish hoxha i nderuar Bekir Halimi flet për namazin mes tjerash tregon një ngjarje rreth Namazit në...

Pasues të Sunetit por me sjellje të keqe?! (VIDEO)

Fatkeqësisht po shohim shumë raste ku X apo Y persona pretendojnë që janë pasues të Sunnetit mirpo sjellja e tyra është kontraditore me atë...

VIDEO – Akuzat ndaj djemve me mjekrra

Mjekrra, 300 euro shamia, Mënyrat e faljes së Namazit jan ca tema që hoxhë Bekir Halimi në një ligjeratë të vjetër i cekë shkurtimisht "Një djalë...

VIDEO – Islami në Shkup (dhunti nga Allahu)

Hoxha Ali Ibrahimi i cili jeton dhe vepron në Gjermani në këtë video apelon që të kemi kujdes për këto dhunti që na ka...

Xhini paraqitet në Xhami – Duke falë Namazin e Teravisë (VIDEO)

Një skenë tepër e tmershme është plasuar me një videonë youtube ku shihet se si një Namaz Falës gjat Namazit të Teravisë (siduket diku...

VIDEO – A egzistojn në Shkup njerëz që miren me magji

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë Islame, pyetja e radhës e cila i është parashtruar hoxhës së...

Kur do të fitojë Islami?(VIDEO)

Sa herë pyesin besimtarët se kur do të vijë fitorja? Shumë debate janë të hasura në albanosferën duke bërë pyetje: ju po thoni keni...

VIDEO – Fudbollisti Kosovarë i cili ndrroi jetë në Ramazan

Në këtë video me titull: "Fudbollisti Kosovarë i cili ndrroi jetë në Ramazan", hoxha i nderuar tregon për vdekjen e një fudbollisti nga Kosova...

Na ndiqni

169,812NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...