Rusia dhe Arabia Saudite diskutojnë 'ngrirjen' e prodhimit të naftës

Dy prodhuesit më të mëdhenj të naftës, Arabia Saudite dhe Rusia kanë filluar bisedimet për të aritur marrëveshje për kufizimin e prodhimit të naftës, thuhet në njoftimin e lëshuar nga Ministria ruse e Energjisë, raporton AA.

Ministri saudit i Energjisë, Khalid A. Al-Falih dhe homologu i tij rus Alexander Novak zhvilluan një takim në Kinë gjatë Samitit të G20-ës nga i cili dolën me një deklaratë të përbashkët për bashkëpunim në tregun global të naftës.

Artikulli paraprakShmanget përplasja e anijes amerikane me atë iraniane
Artikulli vijuesPiloti i aeroplanit të rrëzuar në Shkup ka qenë i akuzuar për nxitje të urrejtjes racore