KMSH: Mijëra besimtarë përkujtojnë Profetin Muhamed (alejhi selam)

Mijëra qytetarë shqiptarë, u bënë pjesë e programit festiv në përkujtim të Profetit Muhamed, paqja qoftë mbi të, organizuar për të njëmbëdhjetin vit radhazi nga...

Bota po e pret me padurim tankun kombëtar të Turqisë “Altay”,

Bota po e pret me padurim... Tanku kombëtar i Turqisë, “Altay”, po numëron ditët për prodhimin e tij në seri. Emrin e mori nga heroi...

Miliona euro derdhen për zhvillimin e veriut (Video)

Vetëm një pjesën e parë të këtij viti janë mbledhur hiq më pak se nëntë milionë euro në kuadër të Fondit Zhvillimor për Veriun. Deri...

Dëshmorin e parë e dhashë në mbrojtje të Sirisë dhe kurrë nuk do ta...

Për Turk Press: Znj. Abir Nuhas - Refugjate Siriane  Isha në punë kur pareshtur filloi edicioni special i lajmeve për fillimin e një puçi në...

OWS: SHBA ka vjedhur 30 bilion $ Naftë dhe 20 bilion $ ari gjatë...

OWS shkruan se, 30 bilion dollarë në vlerë të "Arit të Zi" (Naftës) dhe 20 bilion dollarë Ari është vjedhur gjatë pushtimit të Irakut...

Këto gjëra private asnjëherë mos i publikoni në Facebook

Facebook është një nga rrjetet sociale më të përdorura dhe më me influencë. Megjithatë duhet pranuar se ky rrjet ka një rrezikshmëri të madhe...

Kujdes, ky frute është i dëmshëm kur merret me ilaçe

Fruti i qitros dhe lëngu i tij përdoren shumë në menunë e mëngjesit. Por shkencëtarët thonë se qitroja duhet shmangur nga personat që marrin...

Jul Deda ka një porosi për ty

Është i njohur për humorin e tij në trevat shqiptare. Aktori Julian Deda, shpeshherë di të jetë serioz. Ai për shumë gjëra serioze ka...

Trump garon me veten, tërhiqet edhe John Kasich

Pas Ted Cruz edhe John Kasich dorëzohet përballë uraganit Donald Trump. Rivali i vetëm i mbetur në garë pas rezultatit të paraprakeve në Indiana,...

Sulmi terrorist në Gaziantep, BE solidarizohet me Turqinë

Bashkimi Evropian pas sulmit terrorist në Gaziantep ka shprehur solidarizimin me Turqinë, raporton Anadolu Agency (AA). Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme...

Na ndiqni

166,789NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...