Mbledhja e përbashkët e dy qeverive Kosovë-Maqedoni në mars

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron për vizitë zyrtare në Shkup, ku ka zhvilluar takim me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, ku është...

Gjorge Ivanov në 14 faqe arsyeton mosnënshkrimin e Ligjit të gjuhëve

Pas refuzimit të presidentit Gjorge Ivanov për ta nënshkruar Ligjin për përdorimin e gjuhëve, për më 29 janar është caktuar seanca plenare ku do...
video

Nënkryetari i Lëvizjes BESA: Siç i pranojmë mirënjohjet, duhet t’i pranojmë edhe përgjegjësitë

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, nëpërmjet një postimi në rrjetin socail Facebook, një ditë para mbajtjes së Këshillit Qendror, në shenjë të vetëmohimit...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 17 dhe 18 janar do ta...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 17 dhe 18 janar do ta vizitojë Maqedoninë. Më 18 janar në mesditë ai do të...

Tërmeti dridh Malin e Zi,Prishtinën dhe Tiranën

Një tërmet sapo u ndie në Prishtinë. Tërmeti ndodhi rreth orës 11:47. Shemsi Mustafa nga Instituti Sizmik i Kosovës ka bërë me dije për Telegrafin...

Pastrohet ajri në Shkup

Era që nga mbrëmë filloi të fryjë në luginën e Shkupit e pastroi ajrin e ndotur. Prej mbrëmë pas orës 22 sipas matjeve, koncentrimi...

Ngjarjet më të rëndësishme që karakterizuan Shqipërinë dhe Maqedoninë gjatë 2017-tës

Shqipëri 18 shkurt: Opozita në Shqipëri e udhëhequr nga Partia Demokratike e Shqipërisë filloi një protestë në Tiranë, protestë kjo cila vazhdoi për 3 muaj...

Shkupi, në protestë

Familjarët e të dënuarve për rastin “Lagja e Trimave” protestuan edhe sot në Shkup.Kërkesave të tyre për rigjykim të rastit dhe zbardhjen e tij...

Zaevit fillon ti tkurret koalicioni

Largimi i Aleancës për Shqiptarët nga Qeveria e Maqedonisë, ka ngushtuar numrat e shumicës parlamentare, e cila tani ka 61 deputetë nga 120 sa...

Maqedonia zgjedh kryeprokurorin

Kuvendi i Maqedonisë ka zgjedhur Lubomir Joveskin kryeprokuror të ri. Zgjedhja e tij ka kaluar me një votim të ngushtë, pasi shumica për tre...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...