Si i trajnonte CIA trupat shqiptare në vitin 1948

0
Një ushtarak amerikan, i quajtur Thomas Mangelin, i lindur në ShBA, me origjinë shqiptare, ka qenë dhe personi i caktuar për trajnimin ushtarak të...

Pilotja që bombardoi Serbinë 200 orë rresht

0
Nicole Malachowski (The USA Air Force) është pilotja e parë “bombarduese” amerikane e cila sot e 13 vite më parë, pikërisht më 24 mars...

78 ditë ecje në këmbë për mirënjohje ndaj NATO-s

0
Një shtetas kosovar u nis nga Gjermania për në Kosovë për të falënderuar NATO-n, 13 vjet pas intervenimit ushtarak në Kosovë. Ai do të...

Nexhmije Hoxha: Ish-të përndjekurit, vjedhës lopësh. Në 50 vjet s'u vranë njerëz sa sot!

0
TIRANE-Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e udhëheqësit komunist rrëfen në një intervistë për gazetarin Janusz Bugajski në “Albanian Screen” vitet në krah të Enverit. “Ndihma e...

VLORË – TURIZMI FAMILJAR, MUNGOJNË TË ARDHURAT NGA TAKSAT

0
Megjithëse turizmi familjar përbën rreth 70 për qind të kapacitetit akomodues në qytetin e Vlorës, të ardhurat e siguruara nga vjelja e taksave prej...

Sllovenët i thanë jo adoptimit të fëmijëve nga ana e homoseksualëve

0
Lubjanë, 25 mars – Qytetarët sllovenë vendosën me shumicë të votave kundër ligjit me të cilin iu lejohet çifteve të homoseksualëve për të adoptuar...

Qeveria shpenzoi 10 milionë euro për politika të paplanifikuara

0
Prishtinë, 26 mars - Vendimet e Qeverisë nxorën nga arka e shtetit 10 milionë euro, të cilat u shpenzuan pa planifikim buxhetor, shkruan sot...

Partia e Gruevskit me spiunë dhe shërbime serbe

0
Shpërndaje     VMRO – Partia Popullore ka kërkuar që pushteti aktual të mos i fshehë...

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

0
Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

0
Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...