Çfarë çaji mund t’i jepni fëmijës para se të mbush një vit jetë

Mamia Razije Musa ka këshilluar nënat që të kenë kujdes me dhënien e çajit tek fëmijët që ende nuk i kanë mbushur një vit...

Fëmija im ka temperaturë të lartë çfarë duhet të bëj?

Nga Dr. Ismaili Lutolli A duhet të filloj më antibiotik apo mund të pres deri nesër? Si ta ndihmoj bebin (fëmijun )tim në shtëpi ? Po ofton...

Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

Përdorimi i cigareve elektronike shton rrezikun e atakut kardiak, infarktit apo sëmundjeve të zemrës. Sipas një studimi të ri, rreth një në 20 të...

Thika e mprehtë është më pak e rrezikshme se ajo e topitura thonë profesionistët

Thikën duhet mprehur çdoherë para se ta përdorni. Prandaj në kuzhinë duhet pasur patjetër mprehës Thika e mprehtë është e domosdoshme në çdo kuzhinë, transmeton...

Zbulohet metoda për të diagnostikuar kancerin përmes temperaturës së trupit

Studiuesit turq kanë zhvilluar me sukses një metodë alternative të diagnozës së kancerit që mund të zbulojë qelizat kanceroze te pacientët përmes temperaturës së...

Muzika me zë të lartë dëmton dëgjimin

Një në dhjetë njerëz që shpesh dëgjojnë mp3, pëlqen të përforcojë zërin deri në fund, duke mos menduar se një fuqi e tillë do...

Pesticidet bujqësore po e ulin inteligjencen e fëmijëve

Nëse jeni duke pritur një fëmijë ose duke menduar të filloni një familje së shpejti, ndoshta keni lexuar se si t’i jepni fëmijës fillimin...

Përse bebet e thithin gishtin

Thithja e gishtit është dicka që fëmijët e bejnë shumë shpesh por për prindërit kjo kthehet në një shqetësim. Përse? Kryesisht sepse ju duket...

Çfarë duhet të hajë një fëmijë 1 vjeç gjatë gjithë ditës?

Ushqimi i përditshëm është problem për të gjithë por sidomos për të vegjlit. Më poshtë, dietologia Blerina Bomba tregon shembullin e një dite të...

Ushtrimet në shtatzëni, kur duhet t’i bëni dhe kur t’i ndërprisni

Cilat janë përparësitë e të ushtruarit në shtatëzani? Të qëndroni në kondicion të mirë është njëri ndër kushtet për të patur një shtatëzani pa...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...