nano-SIM pa pagesë nga Apple?

0
Apple sipas pohimeve i ka dërguar letër European Telecommunications Standards Institute (ETSI) në të cilin pa pagesë ofron teknologjinë e vet për kartelat nano-SIM....

Aplikacioni më i famshem?

0
  Nuk është për tu habitur me faktin i cili thotë se Angry Birds është aplikacioni më i kërkuar në dyqanet virtuale të aplikacioneve...

Retina në Windows 8

0
Microsoft në Windows 8 synon të përfshij përkrahjen për ekranet e tabletëve rezolucioni i të cilëve do të jetë konkurrent me ekranet “retina” të...

Kina gjithnjë e më e fortë në patenta

0
Numri i patentave të paraqitur gjatë vitit të kaluar arriti nivel rekord, më së shumti duke iu falënderuar rritjes së madhe të numrit të...

A e dini kuptimin e logos së BMW’së?

0
BMW është një prodhues i automobileve, motoçikletëve dhe motorëve gjermanë, që gjendet në në München. Fillimisht ishte kompani aeroplanesh. Pas përfundimit të Luftës së Parë...

Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

0
Përdorimi i cigareve elektronike shton rrezikun e atakut kardiak, infarktit apo sëmundjeve të zemrës. Sipas një studimi të ri, rreth një në 20 të...

Defenderi i ri me motor 525 kuajfuqish

0
Land Rover Defender 110 ka një origjinë modeste, një model i dizajnuar për të shërbyer si një automjet për çdo terren i cili mund...

Facebook mund të gjobitet mbi 22 milionë dollarë për dështimin në mbrojtjen e privatësisë...

0
Rrjeti social Facebook mund të ndëshkohet me një gjobë rekorde për shkelje të një marrëveshjeje ligjore për të mbrojtur të dhënat personale dhe privatësinë...

VV mendon me model elektrik të rivalizojë Land Rover Defenderin

0
Volkswagen po konsideron shtimin e një modeli të ri që do të rivalizojë Land Rover Defenderin, në linjën e re nën logon “I.D.”. Shefi i...

Mercedes mban primatin në tregun e makinave të luksit

0
Kompania gjermane e automobilave Mercedes-Benz mbajti pozitën udhëheqëse botërore në botë për të tretin vit radhazi kur është fjala për shitjen e makinave luksoze...