Portieri dhe trajneri i Koresë Veriore suspendohen 1 vit se “pranuan gol qëllimisht”

Portieri dhe trajneri i kombëtares së Koresë Veriore janë suspenduar për një vit nga të gjitha aktivitet e futbollit, me arsyen se kanë pranuar...

Shkëlzen Gashi merr këpucën e artë te Colorado

Sulmuesi i Kombëtares Shkëlzen Gashi ka shkëlqyer në edicionin e parë në skuadrën e tij Colorado Rapids. Gashi për paraqitjet e tij të mira, ka...

Talenti kosovar shënon pesë gola në Ligën e Kampionëve

Mërgim Berisha ka realizuar pesë gola në Ligën e Kampionëve për të rinjtë deri në moshën 19-vjeçare. Sulmuesi shqiptar këto gola i shënoi në fitoren...

Zyrtare: Mourinho akuzohet për sjellje të pahijshme nga FA, këto dënime e presin

Jose Mourinho është akuzuar për sjellje të pahijshme nga ana e FA. E gjitha kjo për ‘incidentin’ në pushim të pjesës së parë në takimin...

Hertha Berlin 2-1 Koln, Mavraj vazhdon me paraqitjet e tij të mira

Mërgim Mavraj po vazhdon me paraqitje të mira në Bundesligë me Kolnin. Por, në javën e tetë mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë u mund nga...

Guardiola thotë se do të largohet nëse nuk e transformon Cityn

Trajneri spanjoll Pep Guardiola është nën presion pas humbjes që pësoi në Cam Nou nga Barcelona, por ka thënë se është i gatshëm të...

“Ajo ishte në një pellg gjaku, ulërinte nga dhimbjet”

Gruaja e trajnerit dhe ish-lojtarit britanik, Harry Redknapp mbeti e plagosur rëndë pasi e tërhoqi zvarrë i shoqi me ‘Range Rover’. Dëshmitarët thanë se ishte...

Milani vazhdon me formën e lartë

Milani ka vazhduar me rezultate të mira në Serie A. Klubi i Vincenzo Montellas ka shënuar fitoren e katërt në pesë xhirot e fundit, pasi...

Super ndeshja 30 milionëshe, Joshua – Klitschko

Super ndeshja 30 milionëshe ndërmjet kampionit të botës në kategorinë IBF, Anthony Joshuas dhe ish-numrit një të botës në kategorinë e rëndë Wladimir Klitschkos...

Dortmundi e kërkon me ngulm Bersant Celinën

I riu i Manchester Cityt, kosovari Bersant Celina ka tërhequr vëmendjen e gjigantit gjerman, Dortmund, shkruan gazeta britanike “The Sun”. Lajmin e botuar në “The...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...