Dogana e Kosovës fillon punën në portin e Durrësit

0
Sot në portin e Durrësit po mbahet ceremonia zyrtare e fillimit të punës së Doganës së Kosovës, ku po marrin pjesë zëvendëskryeministri i Kosovës,...

Vetëdorëzohet ‘Eskobari i Ballkanit’

0
Klement Balili më në fund ka vendosur të dorëzohet. Burime për Top Channel bëjnë me dije, se Balili I njohur si “Eskobari i Ballkanit”...

E rrallë: Edi Rama emëron veten në krye të MPJ-së, por Cakaj do ta...

0
Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama ka emëruar veten Ministër të Punëve të Jashtme në Shqipëri. Këtë veprim Rama e bëri pasi që Presidenti...

Shqipëria bllokon prodhimet kosovare

0
Prodhuesit kosovarë edhe më tutje nuk po mund t’i thyejnë barrierat kufitare të vendosura nga autoritetet shqiptare për t’i eksportuar lirshëm produktet e tyre...

Reformat në Shqipëri/ Ish ministri: E njoh mirë Ramën, do të ketë kurbanë

0
Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj shprehet i rezervuar për mënyrën sesi po aplikohet reforma në Drejtësi. Mustafaj shprehet se duke njohur profilin politik...

Gjysma e popullsisë së Shqipërisë jeton në varfëri

0
Në Shqipëri, statistikat tregojnë se 40-50 për qind e popullsisë jetojnë në kufirin e varfërisë. Studiuesit vlerësojnë se pjesa më e madhe e popullatës...

Kush është “Plaku” bossi i drogës shqiptare, që i përulet dhe bosi i Ndragetës...

0
Plaku i Madh i kanabisit është një burrë rreth 65 vjeç, i cili banon në një zonë të panjohur të Shqipërisë, i rrethuar nga...

Basha: Jemi përpara një katastrofe ekonomike

0
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme ka folur për gjendjen e ekonomisë në vend. Sipas tij, jemi...

613 kg kokainë në Durrës

0
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka bërë mesditën e sotme një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Xhafaj takoi Drejtorin e Përgjithshëm...

Ekskluzive: Gazetari hulumtues, Sali Berisha ka zhdukur Remzi Hoxhën dhe ka vrarë Azem Hajdarin...

0
Gazetari Artan Hoxha është përplasur për here të parë në TV me ish-Kryeministrin Sali Berisha, pas shumë akuzave që Berisha kishte hedhur ndër vite...